Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 8 stycznia 2021, 14:30

autor: AlexB

Star Wars od szefa filmowego Marvela ma już scenarzystę

Poznaliśmy nazwisko scenarzysty, który napisze produkowany przez Kevina Feige'a film z uniwersum Star Wars. Jest nim Michael Waldron, pracujący także nad nadchodzącym serialem Loki.

W SKRÓCIE
  1. Michael Waldron będzie scenarzystą filmu z uniwersum Star Wars, który wyprodukuje Kevin Feige.
  2. Waldron pracuje przy takich produkcjach, jak serial Loki czy film Doctor Strange in the Multiverse of Madness. Między innymi napisał też dialogi do jednego odcinka Ricka i Morty’ego.
  3. Szczegóły na temat nadchodzącej produkcji jak na razie nie są znane.

Podana we wrześniu 2019 roku informacja, że Kevin Feige, czyli osoba sprawująca pieczę nad kinowym uniwersum Marvela, wyprodukuje film należący do marki Gwiezdne wojny, z pewnością ucieszyła wielu miłośników kina popularnego. Mimo jego niewątpliwych zdolności organizacyjnych, on sam nie jest jednak w stanie zagwarantować wysokiej jakości nadchodzącego projektu. Potrzebuje także odpowiednio zdolnych współpracowników. Ostatnio poznaliśmy nazwisko jednego z nich. Jak podaje The Hollywood Reporter, jest to Michael Waldron.

Osoby interesujące się MCU oraz nadchodzącymi produkcjami, które będą do niego należały, być może kojarzą Waldrona. Jest on jednym z producentów wykonawczych i twórców dialogów serialu Loki, który opowie o przygodach odgrywanego przez Toma Hiddlestona tytułowego przybranego brata Thora. Bierze on także udział w pracach nad Doctor Strange in the Multiverse of Madness. W nadchodzącym filmie z uniwersum Gwiezdnych wojen będzie odpowiedzialny za scenariusz.

Star Wars od szefa filmowego Marvela ma już scenarzystę - ilustracja #1
Czy produkcja z uniwersum Gwiezdnych wojen, za którą odpowiedzialny będzie Kevin Feige, odniesie sukces? / Źródło: Variety

Niestety, jak na razie wciąż nie znamy zbyt wielu szczegółów na temat omawianego projektu. Nie był on obecny na ostatnim Dniu Inwestorów Walt Disney Company, który odbył się w grudniu ubiegłego roku. Nie pozostaje nam zatem nic innego, jak cierpliwie czekać na pierwszą oficjalną zapowiedź. Miejmy nadzieję, że nastąpi ona szybciej, niż myślimy.

  1. Oficjalna strona Gwiezdnych wojen