Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 lipca 2012, 13:47

autor: Olek

Star Wars: KOTOR II – nowa wersja moda Restored Content

W serwisie Deadly Stream pojawiła się nowa wersja popularnej, fanowskiej modyfikacji do gry Star Wars: Knights of The Old Republic II - The Sith Lords. Restored Content Mod 1.8 usuwa wiele wykrytych do tej pory błędów i przywraca kolejne usunięte przez twórców fragmenty.

Star Wars: KOTOR II – nowa wersja moda Restored Content - ilustracja #1
Modderzy wciąż pracują nad przywróceniem skasowanych fragmentów gry Star Wars: Knights of The Old Republic II.

Pierwszy pakiet materiałów Restored Content do Star Wars: KOTOR II ukazał się niemal trzy lata temu. Projekt cały czas jest rozwijany. Najświeższa wersja modyfikacji, przygotowana przez modderów znanych jako: Zbyl2, DarthStoney, Hassat Hunter oraz VarsityPuppet, oznaczona została numerem 1.8 i „waży” ponad 60MB.

Twórcy moda zapewniają, że udało im się przywrócić kolejne fragmenty gry, które pośpiesznie wycięte zostały przez ekipę deweloperską studia Obsidian Entertainment. Zdołali też naprawić szereg błędów, w tym kilka krytycznych powodujących zamknięcie gry.

Lista zmian w porównaniu z wersją 1.7 jest imponująca. Dość powiedzieć, że autorom modyfikacji wymienienie tylko najważniejszych zajęło ponad 15 stron maszynopisu. Dokładny opis wraz z instrukcją instalacji moda Restored Content znaleźć można na stronie serwisu Deadly Stream.

Star Wars: KOTOR II – nowa wersja moda Restored Content - ilustracja #3Przypomnijmy, że Star Wars: Knights of The Old Republic IIThe Sith Lords to druga część cyklu gier cRPG w uniwersum Gwiezdnych Wojen. Tytuł przygotowany został przez studio Obsidian Entertainment i ukazał się w 2004 roku w wersjach na komputery PC oraz konsolę Xbox. Niestety, napięty harmonogram prac wymusił na deweloperach rezygnację z części pomysłów. Pozostałości wyciętych fragmentów gry pozostały jednak w plikach, co dało modderom szansę na dokończenie pierwotnej wizji twórców.

  1. TSL Restored Content Mod 1.8 – pełny opis zmian