Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 października 2015, 12:10

autor: Draug

Star Wars: Battlefront – Palpatine, Han Solo i Leia potwierdzeni wśród bohaterów

Studio DICE potwierdziło sporą część informacji na temat sieciowej strzelanki Star Wars: Battlefront, które wypłynęły przedwczoraj z plików wersji beta gry. Faktycznie zagramy jako imperator Palpatine, Han Solo i księżniczka Leia. Ponadto przedstawiono dokładniej kolejne trzy tryby rozgrywki, w tym Misje szkoleniowe, czyli namiastkę kampanii fabularnej.

„Wykopaliska” przeprowadzone w plikach wersji beta, o których pisaliśmy na początku tego tygodnia, sprawiły, że studio DICE nagle zostało pozbawione niespodzianek do wyciągania z kapelusza. Deweloper postanowił więc nie zwlekać i ujawnił wczoraj kolejną porcję informacji na temat zawartości, jaką znajdziemy w jego najnowszym dziele. Przede wszystkim, poznaliśmy dokładniej trzy nowe postacie, którymi zagramy w Star Wars: Battlefront – imperatora Palpatine’a, Hana Solo i księżniczkę Leię (więcej informacji na ich temat poniżej). Twórcy nie potwierdzili jednak, czy na tych bohaterach lista się zamknie, tak jak sugerowały znaleziska z bety. Ponadto DICE wzięło pod lupę jeszcze trzy formy rozgrywki, które mogły być znane do tej pory, ale nie doczekały się jeszcze dokładnej charakterystyki: Bohaterów i złoczyńców, Bitwy (wraz z wariantem Bitwy bohaterów) oraz Misje szkoleniowe, które stanowią formę pośrednią między treningiem a namiastką kampanii fabularnej.

Han Solo jak zawsze w tarapatach… i pewnie jak zawsze ma jakiegoś asa w rękawie, dzięki któremu wyjdzie cało z opresji. - Star Wars: Battlefront – Palpatine, Han Solo i Leia potwierdzeni wśród bohaterów - wiadomość - 2015-10-21
Han Solo jak zawsze w tarapatach… i pewnie jak zawsze ma jakiegoś asa w rękawie, dzięki któremu wyjdzie cało z opresji.

Postacie

A oto opis wspomnianych wcześniej bohaterów:

  • Księżniczka Leia – przywódczyni Rebelii, postać wsparcia. Jej zdolności to: Zagłada (ang. Trooper Bane; potężny strzał z blastera, który kładzie trupem każdego szturmowca i poważnie rani wrogiego bohatera), Ulepszone Pole Drużynowe (ang. Enhanced Squad Shield; skuteczniejszy odpowiednik power-upa Pole Drużynowe, który chroni postacie na pewnym obszarze przed pociskami i częściowo przed Mocą) oraz Zrzut Zapasów (ang. Supply Drop; przywołuje różnego rodzaju wzmocnienia dla żołnierzy). Ponadto gracze odradzający się u boku Lei stają się Alderaańską Gwardią Honorową (czyli otrzymują rozmaite bonusy);
  • Han Solo – działający w pojedynkę „rewolwerowiec” po stronie Rebelii, mobilna postać ofensywna. Do jego zdolności należą: Szybki Strzał (ang. Rapid Fire; przez kilka sekund może strzelać z blastera tak szybko, jak szybko jest w stanie pociągać za spust, nie martwiąc się o przegrzanie broni), Szczęśliwy Strzał (ang. Lucky Shot; przytrzymujemy przycisk strzału i puszczamy po paru sekundach, by zadać mnóstwo obrażeń jednym pociskiem, zwłaszcza pojazdom) i Atak Barkiem (ang. Shoulder Charge; służy do szybkiego przemieszczania się na krótkim dystansie, zarówno w celach ofensywnych, jak i defensywnych);
  • Palpatine – przywódca Imperium, postać z pogranicza ofensywy i wsparcia. Jego zdolności to: Błyskawica Mocy (ang. Force Lightning; kultowe porażenie, które poważnie rani wrogów w niewielkim zasięgu; ma też wersję ulepszoną, Seryjną Błyskawicę, działającą wokół Palpatine’a), Pęd Mocy (ang. Force Dash; szybkie przemieszczenie się w wybranym kierunku) i Imperialne Zasoby (ang. Imperial Resources; odpowiednik Zrzutu Zapasów księżniczki Lei). Ponadto gracze odradzają się u boku imperatora jako silniejsi „szturmowcy uderzeniowi” (ang. Shock Troopers).

Tryby gry

Z kolei tryby gry, którym deweloper poświęcił ostatnio więcej uwagi, są następujące:

  • Bohaterowie i złoczyńcy (ang. Heroes vs Villains) – tryb dla 12 graczy z krótkimi, intensywnymi rundami. W każdej drużynie losowa trójka uczestników wciela się w bohaterów (reszta gra jako zwykli żołnierze), a celem zabawy jest wyeliminowanie wszystkich postaci specjalnych w zespole przeciwnika. Zanim to nastąpi, pokonani bohaterowie wracają do walki jako szeregowi wojacy;
  • Bitwy i Bitwy bohaterów (ang. Battles i Hero Battles) – dwie bliźniaczo podobne formy rozgrywki, którymi można cieszyć się nie tylko przez sieć, ale także na podzielonym ekranie. Są one przeznaczone do rywalizacji dla zaledwie 2 graczy, mimo że polegają na starciach na większą skalę. Uczestnicy z przeciwnych frakcji eliminują siły przeciwnika i zbierają żetony upuszczane przez zabite postacie, zdobywając punkty – wygrywa osoba, która jako pierwsza zgromadzi 100 punktów. Różnica między Bitwami a Bitwami bohaterów polega na tym, że w tych pierwszych udział biorą tylko zwykli żołnierze, a w drugich na polu walki pojawiają się także bohaterowie (gracze wcielają się wówczas właśnie w nich).
  • Misje szkoleniowe (ang. Training Missions) – namiastka kampanii dla jednego gracza. Mowa tu o pięciu scenariuszach (i samouczku) z nakreślonym jako tako tłem fabularnym, które mają na celu zapoznać gracza z podstawami rozgrywki. Niemniej, deweloper zachęca do wielokrotnego przechodzenia Misji szkoleniowych, oferując system gwiazdek otrzymywanych za rozmaite osiągnięcia. Ponadto omawianą formą zabawy można cieszyć się w 2-osobowej kooperacji przez sieć lub na podzielonym ekranie.

Na koniec przypomnijmy, że Star Wars: Battlefront zadebiutuje 17 listopada 2015 roku, a do Polski dotrze z dwudniowym opóźnieniem. Gra będzie dostępna dla posiadaczy pecetów oraz konsol Xbox One i PlayStation 4.