Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 kwietnia 2015, 11:40

autor: Arantasar

Star Wars: Battlefront nie będzie korzystać z systemu Battlelog

Odnosząc się do spekulacji i plotek krążących w środowisku graczy, przedstawiciele firmy EA DICE zaprzeczyli, jakoby Star Wars: Battlefront miał korzystać z systemu Battlelog – serwisu sieciowego przeznaczonego dla najnowszych tytułów z serii Battlefield. Wydaje się, że twórcy chcieli w ten sposób odnieść się do obaw części społeczności, sugerującej, że Star Wars: Battlefront będzie zwyczajnym Battlefieldem, tyle że w uniwersum Gwiezdnych Wojen.

Gra Star Wars: Battlefront nie będzie wykorzystywać systemu Battlelog. - Star Wars: Battlefront nie będzie korzystać z systemu Battlelog - wiadomość - 2015-04-17
Gra Star Wars: Battlefront nie będzie wykorzystywać systemu Battlelog.

Najnowsze gry z serii Battlefield, mianowicie Battlefield 4 oraz Battlefield Hardline są wspierane przez serwis o nazwie Battlelog. Pozwala on na monitorowanie swoich postępów oraz aktywności znajomych czy wybór ekwipunku i serwera jeszcze przed rozpoczęciem rozgrywki. W postaci aplikacji mobilnej potrafi także służyć jako minimapa. Za stworzenie programu odpowiada firma Uprise, która została zaangażowana również przy produkcji gry Star Wars: Battlefront – pierwszoosobowej strzelaniny w uniwersum Gwiezdnych Wojen. W związku z tym część społeczności wysunęła wniosek, że nadchodząca produkcja również będzie korzystała z systemu Battlelog, a przynajmniej z jakiejś jego odmiany. Pojawiły się w związku z tym sugestie, że Star Wars: Battlefront będzie „jedynie” Battlefieldem w innej szacie graficznej.

Odnosząc się do tych uwag w ramach dyskusji toczonej na forum NeoGAF, Jesper Nielsen, zatrudniony jako asystent producenta w firmie EA DICE i producent w przedsiębiorstwie Uprise, zapewnił, że Star Wars: Battlefront nie będzie korzystać z systemu Battlelog. Jak podkreślił, z tego, że w produkcję jest zaangażowana firma Uprise, nie wynika, że jest ona odpowiedzialna za stworzenie analogicznej aplikacji:

Na stronie firmy Uprise widnieje informacja, że spółka ta pracuje nad grą Star Wars: Battlefront. Czy z tego, że Uprise było odpowiedzialne za stworzenie aplikacji Battlelog, wynika, że teraz zajmuja się analogicznym narzędziem dla Star Wars: Battlefront? Nie, nie wynika. To tylko założenie i mogę wam powiedzieć, że Star Wars: Battlefront nie będzie korzystać z systemu Battlelog.

Jak informowaliśmy wcześniej, Star Wars: Battlefront ukaże się 17 listopada 2015 roku na wszystkich docelowych platformach, czyli PC, Xboksie One i PlayStation 4. Dziś wieczorem, podczas trwającej właśnie imprezy Star Wars Celebration, ma odbyć się prezentacja tytułu. Więcej aktualizowanych na bieżąco informacji możecie znaleźć w tej wiadomości.

Star Wars: Battlefront to trzecia odsłona rozgrywającej się w uniwersum Gwiezdnych Wojen serii strzelanin FPP, powracającej po 10 latach przerwy. Akcja tytułu przeniesie nas ponownie w sam środek odwiecznej walki o panowanie nad galaktyką i pozwoli opowiedzieć się po jednej ze stron konfliktu. Podczas kolejnych misji zwiedzimy szereg lokacji znanych z filmowej sagi George’a Lucasa i wykorzystamy całą gamę broni oraz pojazdów, typowych dla jej uniwersum. Oprócz rozbudowanego trybu fabularnego, w grze nie zabraknie oczywiście całego wachlarza trybów wieloosobowych, pozwalających na kooperację lub rywalizację z graczami z całego świata.