Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 grudnia 2015, 10:47

autor: luckie

Star Wars: Battlefront - gameplay z Bitwy o Jakku

Firma Electronic Arts opublikowała gameplay z Bitwy o Jakku, pakietu DLC do gry Star Wars: Battlefront. Od dziś jest on dostępny dla nabywców pre-orderów, a za tydzień do zabawy dołączą pozostali gracze.

Bitwa of Jakku przypieczętowała upadek Imperium - Star Wars: Battlefront na gameplayu z Bitwy o Jakku - wiadomość - 2015-12-01
Bitwa of Jakku przypieczętowała upadek Imperium

Dziś pierwsi gracze mają sposobność wzięcia udziału w bitwie o Jakku, jednym z kluczowych starć uniwersum Gwiezdnych Wojen, które pojawiło się w formie darmowego DLC do sieciowego FPS-a Star Wars: Battlefront. W pierwszej kolejności do zabawy zaproszeni zostali nabywcy pre-orderów, a za tydzień – 8 grudnia – dołączą do nich pozostali gracze. W celu podgrzania atmosfery firma Electronic Arts wypuściła oficjalny gameplay z Bitwy o Jakku, ukazujący mapę Cmentarzysko olbrzymów, usianą wrakami statków kosmicznych. Niżej znajdziecie też powtórkę relacji na żywo z rozgrywki w dodatku, którą EA zaprezentowało wczoraj na Twitchu.

Star Wars: Battlefront zadebiutowało na świecie 17 listopada 2015 roku (w Polsce dwa dni później). W najbliższym czasie tytuł ma być wzbogacany o darmową zawartość, a od początku 2016 roku zaczną się pojwiać płatne dodatki DLC.

Bitwa o Jakku rozegrała się rok po słynnej bitwie o Endor, ukazanej w szóstym epizodzie filmowej sagi Gwiezdne Wojny (Powrót Jedi). Na tej pustynnej planecie starły się ze sobą odradzające się siły Nowej Republiki z dogorywającym Imperium, którego armie wciąż próbowały stawiać czynny opór po śmierci Imperatora. Po raz pierwszy informacje o starciu pojawiły się w powieści Lost Stars; jego pozostałości mogliśmy też zobaczyć w zwiastunie filmu Przebudzenie Mocy. W grze Star Wars: Battlefront pojawi się ono w formie nowego trybu Punkt zwrotny, w którym rebelianci będą musieli w określonym czasie przejmować punkty kontrolne, a w końcu przypuścić atak na bazę główną wroga.

  1. Recenzja gry Star Wars: Battlefront - to nie jest Battlefield w kosmosie
  2. Star Wars: Battlefront - kompendium wiedzy
  3. Oficjalna strona gry Star Wars: Battlefront