Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 marca 2016, 11:00

autor: Entelarmer

Star Wars: Battlefront - debiut Zewnętrznych Rubieży (Premium) i duża aktualizacja

Studio DICE wypuściło dużą aktualizację do gry Star Wars: Battlefront w związku z udostępnieniem dodatku Zewnętrzne Rubieże dla nabywców przepustki sezonowej (Premium). Wśród nowości znalazło się m.in. dodanie Kontraktów Hutta i trybu widza oraz wprowadzenie zmian wyważających rozgrywkę.

Do oficjalnej premiery Zewnętrznych Rubieży – drugiego dużego rozszerzenia do gry Star Wars: Battlefront – zostały niecałe dwa tygodnie, ale nabywcy przepustki sezonowej mogą zapoznać się z nim już od wczoraj. Jednocześnie twórcy ze studia DICE udostępnili ogromną aktualizację, ważącą 8 GB i wprowadzającą wiele nowości, z tzw. Kontraktami Hutta na czele. Jak łatwo zgadnąć, są to specjalne zadania zlecane przez niesławnego Hutta Jabbę, pozwalające na zdobycie nowych broni i Gwiezdnych kart, takich jak karabin Relby-V-10 czy pistolet DL-18. Oczywiście zlecenia sprowadzają się do wykonania określonych czynności w trakcie gry, na przykład zabicia pewnej liczby wrogów w ten sam sposób w trakcie jednej rundy. Podjęcie się każdego zadania wymaga wydania kredytów, ale jeśli mamy odpowiednie fundusze, to nic nie stoi na przeszkodzie jednoczesnego realizowania kilku kontraktów.

Jabba The Hutt oferuje graczom nowy ekwipunek w zamian za wykonanie zadań. - Star Wars: Battlefront z potężną aktualizacją - wiadomość - 2016-03-23
Jabba The Hutt oferuje graczom nowy ekwipunek w zamian za wykonanie zadań.

Drugą oczekiwaną nowością jest dodanie pełnoprawnego trybu widza, pozwalającego na swobodne przełączanie się między graczami i wybór jednego z kilku ustawień kamery. Pozostałe zmiany to mniejsze lub większe drobnostki, wśród których trzeba wyróżnić podniesienie maksymalnej rangi z 50. do 60., odświeżenie menu gry wieloosobowej w celu ułatwienia dostępów do poszczególnych trybów czy też balansowanie drużyn po każdej potyczce. Zmodyfikowano też tablice rankingowe: od teraz wynik gracza będzie wyświetlać się na samym początku, dodano również ikony bohaterów czy wehikułów. Nie zabrakło także nowych broni (oprócz wspomnianych Relby-V-10 czy Dl-18) oraz Gwiezdnych kart: Scatter Gun, Dioxis Grenade czy Adrenaline Stim (kolejno: broń wystrzeliwująca odłamki ignorujące tarczę, granat gazowy zadający obrażenia przez dłuższy czas, krótkotrwałe leczenie). Ponadto aktualizacja dodała kolejny power-up w postaci potężnego karabinu energetycznego T-7 Ion Disruptor.

Oprócz powyższych nowości twórcy wprowadzili sporą liczbę poprawek związanych z technicznymi aspektami gry (oświetlenie, wykrywanie kolizji, prawidłowe wyświetlanie informacji o śmierci lub zabiciu w określony sposób itp.), jak również balansujących rozgrywkę. Przykładowo Granaty uderzeniowe (Impact Grenades) mają mniejszy zasięg, ale zadają nieco większe obrażenia, a karabin DL-44 jest zauważalnie słabszy na dalekich dystansach. Znacznie wzmocniono Dartha Vadera poprzez zwiększenie liczby punktów zdrowia i podrasowanie zdolności Rzut mieczem świetlnym (Lightsaber Throw; krótszy czas pomiędzy kolejnymi użyciami, większy zasięg), jak również dwukrotne wydłużenie czasu blokowania. Jak na ironię, dostało się za to Luke’owi Skywalkerowi, którego znacznie spowolniono i obdarzono słabszym zdrowiem.

Nowa aktualizacja znacząco wzmacnia potencjał bojowy najsłynniejszego Sitha. - Star Wars: Battlefront z potężną aktualizacją - wiadomość - 2016-03-23
Nowa aktualizacja znacząco wzmacnia potencjał bojowy najsłynniejszego Sitha.

Pełną i pokaźną listę zmian znajdziecie na oficjalnym forum gry. My tymczasem przypominamy, że sprzedaż DLC Zewnętrzne Rubieże dla osób nieposiadających przepustki sezonowej SW: Battlefront ruszy 5 kwietnia.