Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 31 marca 2020, 11:26

Star Wars 9 - zobacz scenariusz Colina Trevorrowa w formie animacji

Na kanale YouTube Mr Sunday Movies pojawiła się animacja oparta na alternatywnym scenariuszu dziewiątego epizodu Gwiezdnych wojen. Filmik daje nam pewne wyobrażenie, jak mogłyby wyglądać ostatnie Star Wars w wersji Colina Trevorrowa.

Star Wars 9 - zobacz scenariusz Colina Trevorrowa w formie animacji - ilustracja #1
Fani sami wzięli się za ucieleśnienie wizji Colina Trevorrowa.

Od czasu pojawienia się szczegółów alternatywnego scenariusza dziewiątego epizodu Gwiezdnych wojen fani rozważają, o ile lepsze (jeśli w ogóle) mogłoby być zwieńczenie trzeciej trylogii w wersji Colina Trevorrowa. Niestety, nic nie wskazuje, by istniał odpowiednik Snyder’s Cut dla Star Wars: Duel of the Fates i fani zmuszeni byli wziąć sprawy we własne ręce. W efekcie otrzymaliśmy namiastkę tej wersji w ramach filmiku opartego na scenariuszu Trevorrowa. Rzecz jasna, autorzy z kanału Mr Sunday Movies zdecydowali się na mocno parodystyczne i skrócone podejście. Tak więc zamiast dialogów z aktorami mamy jedynie głos narratora oraz dziesięciominutową, nieco plastelinową animację w serwisie YouTube. Całość możecie obejrzeć poniżej.

Wątpliwe, by dzieło Mr Sunday Movies pozwoliło fanom zapomnieć o rozczarowaniu filmem Skywalker. Odrodzenie, który zawiódł recenzentów i nie przyciągnął tylu widzów, co poprzednie epizody. Poza tym wersja Trevorrowa ma tylu zwolenników, co przeciwników, nawet wśród osób niezachwyconych wydanym dziewiątym epizodem. Niemniej zawsze to skromna pociecha dla tych wszystkich, którzy wciąż snują rozważania w tonie „co by było, gdyby…”. Zwłaszcza że twórcy animacji nie omieszkali wstawić kilku złośliwych przytyków do produkcji Disneya, w tym odniesienia do losu jednego z dawnych bohaterów Gwiezdnych wojen.