Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 16 kwietnia 2018, 14:45

autor: Jiker

W Star Trek Discovery pojawi się Spock. Ruszyły zdjęcia do drugiego sezonu

Przyszłość marki Star Trek wygląda interesująco - rozpoczęto zdjęcia do drugiego sezonu serialu Star Trek: Discovery, gdzie w jednym z odcinków pojawi się młody Spock, a kinowa seria może doczekać się jeszcze kilku odsłon.

Sieć zalała porcja nowych informacji na temat marki Star Trek. Zacznijmy od tego, że w drugim sezonie serialu Star Trek: Discovery swoją obecnością uraczy nas Spock. Jak oznajmił podcaster Justin Oser, wieść ogłoszono podczas konwentu El Paso Comic Con, a jej źródłem jest aktor i reżyser Jonathan Frakes, znany przede wszystkim z roli komandora Williama T. Rikera z telewizyjnej serii Star Trek: The Next Generation.

W drugim sezonie Star Trek: Discovery, którego produkcja właśnie ruszyła, zobaczymy m.in. Spocka. - W Star Trek Discovery pojawi się Spock. Ruszyły zdjęcia do drugiego sezonu - wiadomość - 2018-04-16
W drugim sezonie Star Trek: Discovery, którego produkcja właśnie ruszyła, zobaczymy m.in. Spocka.

Frakes, który nakręci dwa z trzynastu odcinków drugiego sezonu Discovery (u nas możecie go obejrzeć za pośrednictwem Netfliksa), miał oznajmić, że na ekranie zobaczymy młodego Spocka, a jego występ przybierze formę reminiscencji. W trakcie tych scen towarzyszyć mu będzie młodsza Michael Burnham, co zapewne tylko pogłębi kontrowersje, jakie narosły wokół relacji łączącej te postacie. Poza tym w tym samym odcinku zobaczymy Ansona Mounta w roli kapitana Christophera Pike’a, a gościnny występ zaliczy komik Mathilda „Tig” Notaro.

Przy okazji aktor Doug Jones, wcielający się w komandora Saru, poinformował oficjalnie o rozpoczęciu zdjęć do drugiego sezonu Star Trek: Discovery. Według twórców, zostanie ona utrzymana w klasycznym tonie i ukaże fabułę serialu w szerszej perspektywie. Nieco więcej na temat historii zdradza scena wycięta z finałowego odcinka pierwszej serii.

Zachary Quinto zagrał Spocka w filmach Star Trek, Star Trek: W ciemność i Star Trek: W nieznane. - W Star Trek Discovery pojawi się Spock. Ruszyły zdjęcia do drugiego sezonu - wiadomość - 2018-04-16
Zachary Quinto zagrał Spocka w filmach Star Trek, Star Trek: W ciemność i Star Trek: W nieznane.

Odrobinę nowego poznaliśmy również w temacie pełnometrażowych produkcji z uniwersum Star Treka. Wiemy, że trwają prace nad trzema różnymi wersjami scenariusza kolejnego filmu z serii, za którego reżyserię ma odpowiadać Quentin Tarantino. Nieco światła na przyszłość marki rzucił również Zachary Quinto, odtwórca roli Spocka w ostatnich kinowych częściach sagi. Z informacji, jakie przekazał w rozmowie z redakcją Observera, wynika, że wytwórnia Paramount Pictures wierzy w Star Treka i chciałaby wyprodukować jeszcze jeden, o ile nie kilka nowych filmów rozwijając jedno z najpopularniejszych uniwersów sci-fi w historii. Aktor poskąpił szczegółów, ale ziarno zostało zasiane.

  1. Oficjalna strona marki Star Trek
  2. Star Trek: Discovery na Netfliksie