Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 26 marca 2018, 11:41

autor: Czarny Wilk

Star Trek Discovery - wycięta scena zdradza, co zobaczymy w drugim sezonie

Zaczynają pojawiać się pierwsze informacje dotyczące fabuły drugiego sezonu Star Trek: Discovery. Dzięki opublikowaniu sceny usuniętej z finałowego odcinka pierwszej serii wiemy, co prawdopodobnie zobaczymy w kolejnych epizodach.

Zeszłoroczny debiut Star Trek: Discovery z powodzeniem przywrócił kultową serię science fiction na małe ekrany. Zaprezentowana podczas WonderConu, a następnie opublikowana w sieci usunięta scena z finałowego odcinka pierwszej serii zdradza, jaką organizację zobaczymy w kolejnych odcinkach, natomiast reżyser serialu odniósł się do tego, jak Discovery wpisze się w linię czasową całej marki.

Serial powróci jeszcze w tym roku. - Star Trek Discovery - wycięta scena zdradza, co zobaczymy w drugim sezonie - wiadomość - 2018-03-26
Serial powróci jeszcze w tym roku.

Wspomnianą bonusową scenę opublikowano na oficjalnym profilu Star Trek: Discovery w serwisie Twitter. Niestety, materiał nie jest dostępny w naszym kraju. By go obejrzeć, musimy posiłkować się kopiami wrzuconymi na nieoficjalne kanały w serwisie Youtube. Jedną z nich prezentujemy poniżej:

Scena skupia się na Mirror Georgiou, postaci granej przez Michelle Yeoh. Bohaterka spotyka tajemniczego mężczyznę, który stara się zrekrutować ją do organizacji mającej być znacznie skuteczniejszą w działaniu od Gwiezdnej Floty. Na koniec pozostawia jej czarne pudełko, w którym znajduje się czarna wersja insygniów floty, oraz żegna się słowami „Witaj w Sekcji 31”. Jak wiadomo z innych produkcji ze świata Star Treka, Sekcja 31 to tajna, autonomiczna grupa od brudnej roboty, mająca bronić Federację bez ograniczeń narzucanych przez zasady Floty.

Oprócz tego showrunner serialu Aaron Harberts odniósł się do kwestii tego, czy Discovery rozgrywa się w głównej linii czasowej serialu:

Założenie od początku było takie, że akcja dzieje się w głównej linii czasowej. Oczywiście, są pewne niejasności i różnice – nasza technologia jest inna, mamy statek, który działa inaczej. Sezon 2 jest dla nas bardzo ekscytujący, gdyż jest on okazją, by pokazać, jak Discovery wpisuje się w linię czasową, zamierzamy się na tym skupić. Ale podoba mi się pomysł, by od czasu do czasu zaprezentować inne uniwersa.

Drugi sezon Star Trek: Discovery aktualnie pozostaje w produkcji i powinien zadebiutować jeszcze w tym roku. W Polsce, podobnie jak pierwszą serię, obejrzymy go za pośrednictwem serwisu VoD Netflix.

  1. Netflix
  2. Wrażenia z pierwszego odcinka Star Trek: Discovery w serwisie Gameplay.pl