Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość filmy i seriale 4 kwietnia 2018, 14:59

autor: Jiker

Trwają prace nad kilkoma wersjami scenariusza Star Trek 4

Choć Star Trek: W nieznane zawiodło pod kątem finansowym, wytwórnia Paramount Pictures ani myśli odpuszczać rozwoju kultowej marki. Zdjęcia do kolejnego filmu z serii mają ruszyć w przyszłym roku, a wysoką jakość historii ma zapewnić wybranie najlepszej z kilku jednocześnie powstających wersji scenariusza.

Wytwórnia Paramount Pictures potwierdziła, że trwają prace nad trzema różnymi wersjami scenariusza kolejnego filmu z serii Star Trek, za którego reżyserię ma odpowiadać Quentin Tarantino (znany z nakręcenia m.in. Pulp Fiction, Kill Bill, Django i Nienawistnej ósemki). Informację jako pierwszy podał w nowym odcinku youtube’owego Entertainment Tonight aktor Zachary Quinto, odtwórca roli Spocka w ostatnich kinowych odsłonach kultowego cyklu (dzięki, IGN).

Niezbyt dobry wynik finansowy Star Trek: W nienznane – 335 mln dol. przychodu przy budżecie siegającym 185 mln dol. – nie powstrzymał wytwórni Paramount od rozwijania marki. - Trwają prace nad kilkoma wersjami scenariusza Star Trek 4 - wiadomość - 2018-04-04
Niezbyt dobry wynik finansowy Star Trek: W nienznane – 335 mln dol. przychodu przy budżecie siegającym 185 mln dol. – nie powstrzymał wytwórni Paramount od rozwijania marki.

Przedstawiciel Paramount odniósł się do sprawy na łamach serwisu IndieWire, potwierdzając jednocześnie, że za jedną z wersji odpowiada Mark L. Smith, autor scenariusza wielokrotnie nagradzanej Zjawy. Trzeba przyznać, że w połączeniu z reżyserską wizją Quentina Tarantino oraz producenckimi możliwościami J.J. Abramsa (odpowiedzialnego za przywrócenie marki Star Trek do życia) otrzymalibyśmy w takim wypadku mieszankę iście wybuchową.

Pozostałymi wersjami scenariusza mają zajmować się zespoły złożone z J.D. Payne’a i Patricka McKaya, pracujących nad tekstem jeszcze zanim z projektem zaczął być wiązany Tarantino, a także Simona Pegga i Douga Junga, czyli autorów historii, na podstawie której nakręcono Star Trek: W nieznane z 2016 roku.

W ubiegłym miesiącu Karl Urban, odtwórca roli Leonarda McCoya w Star Trek z 2009 roku i Star Trek: W nieznane, stwierdził, że jest całkiem pewny, iż prace nad kolejnym filmem z serii ruszą w przyszłym roku. Taki termin nie dziwi, jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że Tarantino pracuje obecnie nad swoim dziewiątym filmem zatytułowanym Once Upon a Time in Hollywood. W obrazie, który przybliży tragiczną historię zabójstwa Sharon Tate, ciężarnej żony Romana Polańskiego, dokonanego w 1969 r. przez bandę Charlesa Masona, wystąpią m.in. Brad Pitt i Leonardo DiCaprio. Jego premiera odbędzie się w sierpniu 2019 roku.

  1. Oficjalna strona marki Star Trek
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.