Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 kwietnia 2018, 17:03

Spider-Man na PS4 - dziś poznamy datę premiery [Aktualizacja: data ujawniona]

Dziennikarze magazynu Game Informer mieli okazję dokładnie przyjrzeć się grze Spider-Man, czyli przeznaczonej wyłącznie na konsolę PlayStation 4 cyfrowej odsłonie przygód popularnego superbohatera. Z tej okazji przygotowano nowy zwiastun, na którym znajduje się mała niespodzianka. Ponadto dziś powinniśmy poznać datę premiery tytułu.

Aktualizacja

Zgodnie z zapowiedzią, magazyn Game Informer zdradził oficjalną datę premiery gry Spider-Man od Insomniac Games. „Pajęczak” zagości na konsolach PlayStation 4 7 września tego roku. Ruszyły zamówienia przedpremierowe na tytuł. Występuje on w trzech edycjach – standardowej, Digital Deluxe oraz Kolekcjonerskiej. Zawartość dwóch ostatnich można podziwiać na poniższych zdjęciach. Niestety, nie są one jeszcze dostępne w Polsce.

Oryginalna wiadomość

SPIDER-MAN W SKRÓCIE:
  • Producent: Insomniac Games;
  • Wydawca: Sony Interactive Entertainment;
  • Platforma docelowa: PlayStation 4;
  • Premiera: 2018

Gdy podczas ubiegłorocznych targów E3 okazało się, że Spider-Man od Insomniac Games, wbrew wcześniejszym zapowiedziom, pojawi się dopiero w 2018 roku, wielu miłośników sympatycznego superbohatera ze stajni Marvela nie kryło zawodu. Nie dość, że oczekiwanie się przedłużyło, to jeszcze przez naprawdę długi czas nie było wiadomo, na jak długo, gdyż dokładna data premiery nie została ogłoszona. Dziś powinno się to zmienić. Wszystko za sprawą magazynu Game Informer, którego dziennikarze zostali zaproszeni przez Insomniac Games na dwa dni do ich siedziby, by mogli dokładnie przyjrzeć się najnowszemu elektronicznemu Spider-Manowi w akcji. Podczas pobytu w kalifornijskim Burbank redaktorzy poznali między innymi oficjalną datę debiutu cyfrowych przygód słynnego „pajęczaka”. Zostanie ona ujawniona dziś, wraz z pojawieniem się elektronicznego wydania majowego numeru Game Informera, co powinno nastąpić za kilka godzin. Potwierdzili to na Twitterze przedstawiciele studia Insomniac Games.

Dzięki Game Informerowi dziś powinniśmy poznać datę premiery Spider-Mana od Insomniac Games. - Spider-Man na PS4 - dziś poznamy datę premiery [Aktualizacja: data ujawniona] - wiadomość - 2018-04-04
Dzięki Game Informerowi dziś powinniśmy poznać datę premiery Spider-Mana od Insomniac Games.

Data premiery to rzecz jasna nie jedyna rzecz na temat Spider-Mana od Insomniac Games, która zostanie ujawniona w najnowszym numerze magazynu Game Informer. Dziennikarze przygotowali czternastostronicowy artykuł na temat najnowszej gry akcji z otwartym światem od twórców między innymi serii Ratchet & Clank. Dowiemy się z niego co nieco na temat początku historii, poznamy dokładne personalia złoczyńców (w tym zupełnie nowych, przygotowanych specjalnie na potrzeby gry) oraz dowiemy się co nieco o konstrukcji misji głównych i aktywnościach pobocznych. Ponadto zagłębimy się w system rozwoju bohatera, walkę i model poruszania się po Nowym Jorku za pomocą sieci. Wrażenia redaktorów zostaną uzupełnione wypowiedziami twórców gry, między innymi dyrektora kreatywnego Bryana Intihara, reżysera tytułu Ryana Smitha, dyrektor artystycznej Jacindy Chew i scenarzysty Jona Paquette. Całość będzie okraszona nieprezentowanymi dotąd screenami oraz grafikami koncepcyjnymi. Wygląda zatem na to, że już niedługo czeka nas prawdziwy wysyp informacji na temat najnowszego Spider-Mana. Jego przedsmakiem niech będzie krótki zwiastun, zawierający między innymi wypowiedzi twórców i nowe fragmenty rozgrywki. Jest on dostępny do obejrzenia poniżej.

Znajduje się na nim pewna niespodzianka. Od chwili zapowiedzi nowej gry ze Spider-Manem w roli głównej wielu miłośników tego superbohatera narzekało na kostium, w jaki ubrało go studio Insomniac Games. Wygląda jednak na to, że heros nie będzie musiał poruszać się w nim cały czas. W 24 sekundzie trailera widać, że „pajęczak” ma na sobie ikoniczny, czarno-niebiesko-czerwony kostium, stworzony w latach 60. przez Stana Lee i Steve'a Ditko. Co istotne, prawdopodobnie w grze pojawi się jeszcze więcej trykotów.

Spider-Man od Insomniac Games będzie głównym tematem majowego numeru Game Informera. - Spider-Man na PS4 - dziś poznamy datę premiery [Aktualizacja: data ujawniona] - wiadomość - 2018-04-04
Spider-Man od Insomniac Games będzie głównym tematem majowego numeru Game Informera.

Przypominamy, że Spider-Man od Insomniac Games zadebiutuje wyłącznie na PlayStation 4. Można powiedzieć z pewną dozą pewności, że będzie to tytuł, który skłoni sporą grupę graczy do zakupu konsoli firmy Sony. Tematyka w połączeniu z uznanym i doświadczonym studiem stanowią bowiem obietnicę udanej produkcji. Kto wie, być może powtórzy ona sukces cyklu Batman: Arkham od brytyjskiego Rocksteady i wraz z nim będzie stanowiła przykład tego, jak powinno się adaptować przygody superbohaterów na potrzeby gier wideo.