Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 kwietnia 2017, 19:00

autor: Góral

Spider-Man od twórców Ratcheta & Clanka ukaże się w tym roku

Przeznaczona na konsolę PlayStation 4 gra Spider-Man od studia Insomniac Games ukaże się jeszcze w tym roku - wyjawił wiceprezes Marvel Digital Media, Ryan Penagos.

Podczas zeszłorocznych targów E3 studio Insomniac Games zapowiedziało grę Spider-Man (tytuł roboczy) na konsolę PlayStation 4. Od tamtej pory na jej temat nie słyszeliśmy zbyt dużo i choć dziś sytuacja ta się nie zmienia, przynajmniej dowiedzieliśmy się, że projekt pojawi się na rynku w tym roku. Informację wyjawił wiceprezes Marvel Digital Media (dział odpowiedzialny m.in. za gry), Ryan Penagos (dzięki, Reddit), podczas niedawnego streamu:

„Na horyzoncie jest jeszcze więcej projektów Marvel Games zaplanowanych na 2017 rok, jak Spider-Man na PlayStation 4 i Marvel vs. Capcom: Infinite na Xboksa One, PlayStation 4 oraz PC-ty.”

Nie jest to co prawda oficjalny komunikat firmy Sony Interactive Entertainment ani Marvela, ale jeżeli wygłasza go osoba na takim stanowisku, to raczej trudno o pomyłkę. Niemniej zalecamy ostrożność i z otwieraniem butelki szampana wstrzymajcie się jeszcze do tegorocznej konferencji Sony na E3, gdzie być może dowiemy się czegoś więcej.

Spider-Man od twórców Ratcheta & Clanka ukaże się w tym roku - ilustracja #1
Spider-Man w skrócie:
  1. gra na konsolę PlayStation 4;
  2. za produkcję odpowiada ekipa Insomniac Games, znana m.in. z serii Ratchet & Clank i Sunset Overdrive;
  3. tytuł ukaże się w tym roku.

Na temat Spider-Mana wiemy obecnie tylko tyle, że gra oferować ma wszystko to, z czego znany jest Człowiek-Pająk. Mowa o chodzeniu po ścianach, bujaniu się na pajęczynie, rozmaitych akrobatycznych sztuczkach oraz oczywiście walce z bandziorami. Dodatkowo produkcja pokazywać ma Petera Parkera nie tylko jako superbohatera zwalczającego zło, ale także jako człowieka, który stara się to pogodzić z „chaotycznym życiem osobistym i karierą”.

Insomniac Games to jeden z najbardziej doświadczonych deweloperów w branży, mający na swoim koncie m.in. serię Ratchet & Clank i Sunset Overdrive. Bardzo możliwe, że firmie uda się stanąć na wysokości zadania i stworzyć Spider-Mana, na jakiego fani czekają od dawna.

Przypominamy też, że w tym roku na dużym ekranie zadebiutuje film Spider-Man: Homecoming. Będzie to kolejne podejście filmowców do przygód słynnego superbohatera; do polskich kin trafi 14 lipca (tydzień wcześniej będzie miała miejsce światowa premiera).