Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 czerwca 2016, 23:50

autor: Adrian Werner

Star Trek: Bridge Crew - zwiastun kosmicznego symulatora VR

Firma Ubisoft wykorzystała swoją konferencję E3 do ujawnienia projektu Star Trek: Bridge Crew, czyli kooperacyjnego symulatora kosmicznego, zaprojektowanego specjalnie dla okularów VR.

Firma Ubisoft zamierza aktywnie wspierać technologie wirtualnej rzeczywistości. Dlatego podczas konferencji zorganizowanej z okazji E3 wydawca zaprezentował Star Trek: Bridge Crew, czyli kosmiczny symulator kooperacyjny, opracowany wyłącznie z myślą o okularach VR. W planach są wersje na wszystkie duże platformy tego typu, czyli Oculus Rift, HTC Vive i PlayStation VR. Premiera nastąpi jesienią tego roku.

Dla wielu fanów marki sympatycznym elementem zwiastuna okazało się zaangażowanie do niego aktorów związanych z filmami i serialami Star Trek, takich jak Karl Urban, Jeri Ryan czy LeVar Burton.

Przypomnijmy, że akcja gry osadzona zostanie w uniwersum znanym z najnowszych kinowych odsłon marki, a podczas zabawy przyjdzie nam eksplorować niezbadany rejon galaktyki znany jako Rów (The Trench), w celu znalezienia nowego domu dla rasy Wolkan.

Star Trek: Bridge Crew - zwiastun kosmicznego symulatora VR - ilustracja #2

Całość projektowana jest wyłącznie z myślą o trybie kooperacyjnym dla czterech osób. Każda z nich wcieli się w innego członka załogi na mostku statku kosmicznego. Do wyboru będą role kapitana, sternika, inżyniera oraz oficera taktycznego. Niezależnie od tego, którą z tych postaci zagramy, jej obowiązki wypełniać mamy manipulując bezpośrednio urządzeniami wewnątrz wirtualnego świata. Wszystko to po to, aby gracz mógł na chwilę zapomnieć o tym, że to tylko gra i uwierzyć, że naprawdę jest na pokładzie statku.

Podczas konferencji zaprezentowane fragmenty rozgrywki z Star Trek: Bridge Crew były dosyć skromne, ale demo gry zostanie udostępnione zwiedzającym targi E3, więc spodziewamy się licznych dodatkowych materiałów.

  1. Ubisoft – oficjalna strona firmy

Adrian Werner

Adrian Werner

Prawdziwy weteran newsroomu GRYOnline.pl, piszący nieprzerwanie od 2009 roku i wciąż niemający dosyć. Złapał bakcyla gier dzięki zabawie na ZX Spectrum kolegi. Potem przesiadł się na własne Commodore 64, a po krótkiej przygodzie z 16-bitowymi konsolami powierzył na zawsze swoje serce grom pecetowym. Wielbiciel niszowych produkcji, w tym zwłaszcza przygodówek, RPG-ów oraz gier z gatunku immersive sim, jak również pasjonat modów. Poza grami pożeracz fabuł w każdej postaci – książek, seriali, filmów i komiksów.

więcej