Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 stycznia 2022, 12:11

Star Citizen z nowym rekordem finansowym w 2021 roku

2021 rok okazał się kolejnym rekordowym okresem w historii gry Star Citizen. W tym czasie twórcy pozyskali od graczy ponad 86 mln dolarów.

W SKRÓCIE:
  1. w 2021 roku gracze wsparli autorów Star Citizen rekordową kwotą 86,4 mln dolarów,
  2. w 2020 roku było to „tylko 79 mln dol.”,
  3. w grze zarejestrowano już 3,4 mln kont.

Wiele osób złorzeczy na powolne tempo prac studia Cloud Imperium Games. Mimo to nie przeszkadza to deweloperom zarabiać w imponującym tempie. Rok 2021 był najlepszym w historii pod względem środków pozyskanych na produkcję gry Star Citizen.

W ubiegłym roku gracze wsparli twórców gry kwotą 86,4 mln dolarów. Poprzedni rekord – na poziomie 79 mln dolarów – ustanowiono w 2020 r. Łącznie do tej pory studio Cloud Imperium Games zgromadziło 426,7 mln dolarów. Tylko w pierwszych dwóch dniach 2021 r. uzyskano pół miliona dolarów.

Warto wspomnieć, że liczba zarejestrowanych kont w Star Citizen przekroczyła 3,4 mln. Nie wiadomo jednak, ilu graczy wsparło grę finansowo, gdyż autorzy często organizują darmowe okresy próbne.

Należy również wspomnieć, że pod koniec grudnia ubiegłego roku ukazał się patch 3.16. Wprowadził on do Star Citizen nowy tryb PvP Jumptown 2.0, ulepszył starcia w atmosferze oraz dodał do świata gry tajemnicze wraki, które gracze mogą eksplorować w poszukiwaniu cennego łupu, jednocześnie unikając śmiercionośnych pułapek.

Przypomnijmy, że Star Citizen zapowiedziano ponad dziewięć lat temu. Stan, w jakim obecnie znajduje się ten projekt, nie pozostawia wątpliwości, że do końca prac pozostał jeszcze szmat czasu. Nadal nie wiemy, na kiedy planowana jest premiera pełnej wersji. Deweloperzy nabrali także wody w usta w kwestii singleplayerowego Squadron 42.

  1. Oficjalna strona gry Star Citizen