Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 4 stycznia 2022, 12:30

autor: Edyta Jastrzębska

Morbius opóźniony; film trafi do kin dopiero za kilka miesięcy

Morbius nie ma szczęścia. Premiera filmu po raz kolejny została opóźniona, przez co fani będą musieli poczekać kilka dodatkowych miesięcy, aby obejrzeć Jareda Leto w roli marvelowskiego antybohatera.

Ze względu na nowy wariant wirusa SARS-CoV-2 i rosnącą liczbę zachorowań przesuwane są kolejne premiery filmów. Spotkało to już nową produkcję Michaela Baya Ambulance, a teraz do tego grona dołączył także Morbius. Sony Pictures potwierdziło, że premiera nowego obrazu z Jaredem Leto została przesunięta z 28 stycznia 2022 roku na 1 kwietnia 2022 roku. Dla wielu fanów może to brzmieć jak przykry żart z okazji prima aprilis, ponieważ to kolejne opóźnienie tej produkcji, ale było to nieuniknione ze względu na obecną sytuację na świecie.

Morbius to historia doktora Michaela Morbiusa, który w obliczu rzadkiej, śmiertelnej choroby krwi robi wszystko, aby znaleźć lekarstwo, pozwalające mu wrócić do zdrowia. Niestety wyzdrowienie wiąże się dla niego z przemianą w łaknącego krwi i żerującego na ludziach wampira. Poza Leto w filmie występują Adria Arjona, Matt Smith, Jared Harris, Al Madrigal i Tyrese Gibson. Reżyserem produkcji jest Daniel Espinosa, a za scenariusz odpowiadają Matt Sazama i Burk Sharpless.