Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 września 2013, 09:35

autor: Góral

Star Citizen - uzbierano 20 mln dolarów na produkcję gry

Na produkcję gry Star Citizen zgromadzono już 20 mln dolarów, a to jeszcze nie koniec zbiórki. Twórcy ze studia Cloud Imperium Games poinformowali bowiem, że akcja będzie kontynuowana.

Zaledwie 10 dni temu informowaliśmy o uzbieraniu 19 mln dolarów na produkcję gry Star Citizen, a tu przekroczono już kolejny próg. Chris Roberts poinformował, że fani wpłacili na konto dewelopera ponad 20 mln dolarów. Jednocześnie ujawnił, że akcja będzie kontynuowana.

Star Citizen ukaże się wyłącznie na komputerach PC. - Star Citizen - uzbierano 20 mln dolarów na produkcję gry - wiadomość - 2013-09-27
Star Citizen ukaże się wyłącznie na komputerach PC.

W związku z uzyskaniem 20 mln dolarów, pełna wersja gry zaoferuje możliwość toczenia walk na powierzchniach kilku wyselekcjonowanych planet w trybie FPS. Dodatkowo poinformowano, że po przekroczeniu kwoty 22 mln dolarów produkcja wzbogacona zostanie o specjalną technologię skanowania twarzy. Dzięki niej postacie w grze wyglądać będą bardziej realistycznie.

To jednak nie koniec wieści. Pierwotnie planowano zakończyć zbiórkę pieniędzy po uzyskaniu 21 mln dolarów. Deweloper przeprowadził jednak ankietę, w której spytał fanów, co zrobić po uzbieraniu niezbędnej kwoty? Okazało się, że 87% osób zagłosowało, by rozwijać projekt dalej, więc tak naprawdę nie wiadomo kiedy akcja dobiegnie końca.

Pewnym jest jednak, że tytuł zostanie stworzony bez ingerencji wydawców. Początkowo planowano uzbierać tylko kilka milionów dolarów, co miało zwrócić uwagę firm trzecich na ten projekt. Okazało się jednak, że fanów space simów jest znacznie więcej niż zakładano, więc postanowiono spróbować sfinansować tytuł z pomocą samych graczy. Jak widać, udało się i wcale nie zanosi się na to, by ludzie nagle przestali wpłacać kolejne kwoty.

Premiera pełnej wersji Star Citizen odbędzie się na komputerach PC w 2015 roku. Do tego czasu wypuszczonych zostanie jednak kilka modułów - pierwszy z nich, Hangar Module, jest dostępny od sierpnia.