Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 sierpnia 2017, 16:54

autor: Góral

Star Citizen - obejrzyj obszerny pokaz rozgrywki z aktualizacji 3.0

Podczas niemieckich targów gamescom studio Cloud Imperium Games zaprezentowało rozgrywkę z nadchodzącej aktualizacji 3.0 kosmicznego symulatora Star Citizen.

Star Citizen - obejrzyj obszerny pokaz rozgrywki z aktualizacji 3.0 - ilustracja #1

Doczekaliśmy się kolejnej prezentacji gry Star Citizen. Tym razem studio Cloud Imperium Games pokazało pokaźny fragment rozgrywki z wersji alfa 3.0, która ukaże się najprawdopodobniej w przyszłym miesiącu i wprowadzi możliwość zwiedzania planet. Deweloperzy pochwalili się wieloma elementami. Na początku materiału możecie zobaczyć lot w przestrzeni kosmicznej, co akurat niczym nowym nie jest, ale po chwili pilot maszyny przesiada się na niewielki pojazd znajdujący się we wnętrzu statku. To samo wykonuje drugi z deweloperów, który następnie udaje się na powierzchnię pobliskiej planety i zaczyna ją eksplorować.

W późniejszym czasie możemy obejrzeć walkę, po której jeden z pilotów udaje się na jeden z „parkingów” i rozpoczyna wędrówkę pieszo. Szybko zostaje jednak zastrzelony przez innego gracza. Na tym jednak nie kończy się pokaz, gdyż kilka minut później oglądamy jazdę pojazdem naziemnym i kilka innych atrakcji, o których przekonacie się już sami.

Studio Cloud Imperium Games zostało założone przez słynnego dewelopera Chrisa Robertsa, który przed laty dostarczał nam m.in. gry z serii Wing Commander. Nowy zespół powstał w 2010 roku, właśnie z myślą o stworzeniu kolejnego kosmicznego symulatora - Star Citizen. W 2012 roku firma rozpoczęła zbiórkę pieniędzy. Na początku planowano pozyskać tylko część środków, by pokazać wydawcom, że gracze chcą tego typu produkcji. Akcja na Kickstarterze okazała się jednak sporym sukcesem, a w późniejszym czasie kontynuowano ją na oficjalnej stronie. Deweloperom udało się zebrać tyle pieniędzy, że całkowicie zrezygnowali ze współpracy z wydawcami.

Jak widać, aktualizacja 3.0 zapowiada się na kawał porządnego kodu. Nic dziwnego, że jej premiera była już przesuwana kilka razy. Chyba warto jednak poczekać jeszcze chwilę, by móc samemu zacząć zwiedzać planety, ale pamiętajcie, że to i tak nie koniec. Według deweloperów jest to tylko kolejny krok w celu stworzenia niesamowitego, ogromnego świata, po którym będziemy się poruszać bez konieczności oglądania ekranów ładowania.

Star Citizen wywołuje wiele kontrowersji. Gra ma ogromny budżet – w momencie pisania tej wiadomości licznik na stronie produkcji pokazywał ponad 156 milionów dolarów. Nad grą pracuje ponad 400 osób, a mimo wszystko prace posuwają się dość wolno i co chwilę słyszymy o kolejnych opóźnieniach. To może budzić frustrację, aczkolwiek należy zauważyć, że plany deweloperów są bardzo ambitne. Finalna wersja składać ma się z walk kosmicznych, modułu FPS, eksploracji planet, multiplayera, handlu itd. Do tego dojdzie jeszcze sprzedawana obecnie osobno kampania fabularna Squadron 42. Studio Cloud Imperium Games czeka więc jeszcze wiele pracy i mnóstwo wyzwań, ale chyba warto trzymać kciuki za powodzenie projektu.