Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 maja 2014, 16:09

autor: Góral

Star Citizen - Dogfighing Module zostanie udostępniony 29 maja

Studio Cloud Imperium Games, odpowiedzialne za kosmiczny symulator Star Citizen, poinformowało, że tryb Arena Commander, zawierający moduł Dogfighing, zostanie udostępniony 29 maja. Krótko pisząc, za kilkanaście dni fani produkcji w końcu zaczną toczyć kosmiczne boje.

Studio Cloud Imperium Games ujawniło datę premiery modułu Dogfighing, odpowiedzialnego za walkę w grze space-sim Star Citizen. Element ten będzie częścią Arena Commander i zostanie udostępniony 29 maja wszystkim osobom, które zainwestowały pieniądze w nowy kosmiczny symulator Chrisa Robertsa. Na początku, w wersji v.0.8, otrzymamy tylko trzy statki - Hornet, Aurora oraz 300i (The Avenger i Cutlass pojawią się niedługo po wersji 1.0). Jeżeli nie posiadacie żadnego z nich, to zostanie Wam wypożyczony pojazd, odpowiadający wpłaconej kwocie. Jednocześnie poinformowano, że w późniejszym czasie tryb zostanie wzbogacony o kolejne opcje. W planach dewelopera znajduje się m.in. Squadron Battle (v0.9) oraz Capture the Core (v1.0).

Pierwotnie moduł Dogfighing miał zostać udostępniony w grudniu 2013 roku, jednak ze względu na chęć dopracowania tego elementu, twórcy postanowili przełożyć premierę na późniejszy termin. Opóźnienie okazało się jednak dość znaczne, ale na szczęście, po kilku długich miesiącach oczekiwania, za kilkanaście dni w końcu dorwiemy się do kosmicznej walki w Star Citizen. Przy okazji zachęcam do zapoznania się z najnowszymi materiałami graficznymi. Nowe nagranie wideo obejrzycie powyżej, kilka screenów znajdziecie poniżej, a po więcej odsyłam do źródła.

Star Citizen finansowane jest przez fanów gry, którzy mogą wykupywać rozmaite pakiety zapewniające dostęp do produkcji oraz do dodatkowych elementów. W ten sposób twórcom udało się zebrać sporo pieniędzy. Ostatnio informowaliśmy o przekroczeniu progu 43 mln dolarów, jednak kwota widniejąca na liczniku na oficjalnej stronie powoli zbliża się do 44 mln dolarów.

Star Citizen to nowy space-sim Chrisa Robertsa. - Star Citizen - Dogfighing Module zostanie udostępniony 29 maja - wiadomość - 2014-05-17
Star Citizen to nowy space-sim Chrisa Robertsa.