Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 lipca 2016, 17:50

autor: Arantasar

Star Citizen – do 22 lipca trwa kolejny darmowy tydzień

Twórcy gry Star Citizen rozpoczęli akcję Summer Free Fly 2016, w ramach której można za darmo testować wersję alfa 2.4.1. Promocja trwa do 22 lipca.

Studio Cloud Imperium Games rozpoczęło kolejną edycję akcji Free Fly. W ramach Summer Free Fly 2016 możemy bez żadnych opłat przetestować grę Star Citizen. Promocja trwa do 22 lipca.

Do 22 lipca możemy za darmo testować grę Star Citizen. - Star Citizen – do 22 lipca trwa kolejny darmowy tydzień - wiadomość - 2016-07-16
Do 22 lipca możemy za darmo testować grę Star Citizen.

Do naszej dyspozycji oddano wersję alfa 2.4.1., która zadebiutowała pod koniec czerwca. Od czasu ostatniego darmowego tygodnia do gry wprowadzono między innymi bazę danych pozwalającą na kontynuowanie rozgrywki w przerwanym ostatnio miejscu, możliwość dokonywania zakupów, nową walutę oraz zmiany w systemie reputacji. Tytuł w dalszym ciągu podzielony jest na mniejsze moduły – obecnie możemy swobodnie eksplorować rozmaite stacje kosmiczne, wziąć udział w niektórych misjach, czy powalczyć z żywymi i kontrolowanymi przez komputer przeciwnikami.

Aby uzyskać dostęp do gry, należy zarejestrować się na stronie internetowej Roberts Space Industries i w odpowiednim polu wprowadzić kod promocyjny – SUMMERFREEFLY2016. Potem możemy produkt ściągnąć i zainstalować.

Cieniem na akcji promocyjnej kładą się ostatnie doniesienia o zwrocie zainwestowanych pieniędzy, który jeden z niezadowolonych graczy uzyskał ze strony twórców Star Citizena. Użytkownik o pseudonimie Streetroller wyłożył na produkcję 2,5 tysiąca dolarów, ale – jego zdaniem – gra okazała się oszustwem, a jej obecna forma nie przypomina tego, na co użytkownik wpłacał pieniądze. W spór ze studiem Cloud Imperium Games zaangażowany został między innymi prokurator generalny stanu Kalifornia czy Federalna Komisja Handlu. Deweloperzy bronili się, argumentując, że zwracanie zainwestowanych pieniędzy jest sprzeczne z ideą finansowania społecznościowego, a przy tak długim okresie produkcji zmiany niektórych pierwotnych założeń są nieuniknione. Całość korespondencji między stronami została opublikowana na forum dyskusyjnym Something Awful. Sytuacja jest o tyle wyjątkowa, że może uruchomić lawinę podobnych roszczeń, podkopując jednocześnie zaufanie do deweloperów.

Star Citizen to najnowsza gra Chrisa Robertsa, twórcy odpowiedzialnego za serię Wing Commander. Tytuł został w całości sfinansowany przez społeczność – projekt okazał się najbardziej dochodowym tego typu przedsięwzięciem w historii, przynosząc deweloperom ponad 115 milionów dolarów. Kolejna gra komputerowa na liście najbardziej udanych kampanii crowdfundingowych – Prison Architect – uplasowała się dopiero na piątym miejscu, gromadząc 19 milionów dolarów.

Ostatnia aktualizacja: 2016-07-16

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Star Citizen

Star Citizen