Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 16 lipca 2016, 13:53

autor: Adrian Werner

Pokemon GO oficjalnie w Polsce!

Oto jest! Doczekaliśmy się wreszcie polskiej premiery Pokemon GO, czyli najgorętszej gry mobilnej ostatnich lat. Produkcja dostępna jest w wersjach na iOS-a i Androida.

Dobiegający już końca tydzień na rynku mobilnym należał bezdyskusyjnie do Pokemon GO. Do tej pory mogliśmy jednak tylko patrzeć, jak w ten tytuł bawią się ludzie ze Stanów Zjednoczonych, czy Australii lub ewentualnie próbować ręcznie instalować aplikację. Teraz jednak oczekiwanie na polską premierę wreszcie dobiegło końca i produkcja oficjalnie trafiła do dystrybucji w naszym kraju.

Pokemon GO dostępne jest w wersjach na urządzenia mobilne z systemami iOS i Android. Na obu platformach gra korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami. Warto wspomnieć, że osoby, które wcześniej zainstalowały aplikację z innego źródła nie muszą się martwić o utratę postępu, aplikacja po prostu pojawia się jako zainstalowana w sklepie Apple/Play, a postępy w grze i tak są zapisywane na serwerach Niantic.

Pokemon GO w App Store

Pokemon GO w Google Play

Przypomnijmy, że Pokemon GO to mobilna odsłona popularnej konsolowej marki firmy Nintendo. Zamiast kopiować rozwiązania z poprzednich części twórcy, czyli ludzie ze studia Niantic, wzięli ogólną ideę marki, czyli łapanie tytułowych stworków i zrealizowali ją w nowej, nietypowej formie, wykorzystującej technologię rozszerzonej rzeczywistości.

Akcja toczy się w naszym świecie i aby zdobyć pożądane okazy trzeba się sporo nachodzić. Obecnie to właśnie na eksplorację położony jest największy nacisk – system walki jest bowiem prosty, a reszta mechaniki również nie grzeszy zbytnim rozbudowaniem. Oczywiście, w rzeczywistości to dopiero pierwszy etap życia Pokemon GO. Twórcy mają w planach regularne aktualizacje, które będą powoli dodawały elementy z oryginalnego cyklu, wzbogacając rozgrywkę i czyniąc ją ciekawszą. Jako pierwszą nowość dostaniemy system handlu wymiennego pokemonami.

Relatywna prostota produkcji nie przeszkodziła jej w podbiciu serc milionów graczy. Już teraz jest to najpopularniejsza gra mobilna w historii rynku amerykańskiego. W ciągu raptem czterech dni wygenerowała ponad 14 mln dolarów przychodu; poprzedniej produkcji studia Niantic, mowa o grze Ingress, przekroczenie progu miliona dolarów zajęło kilka lat. W rezultacie projekt stał się prawdziwym fenomenem kulturowym i sieć zapełniła się od historii związanych z Pokemon GO. Niektóre są zabawne, a inne straszne, ale wszystkie pokazują jak wielkim sukcesem stał się ten tytuł.

Recenzja gry Pokemon GO (w przygotowaniu) – wczesny dostęp, ale masa frajdy

Jak wybrać Pikachu na startowego pokemona – FAQ na temat Pokemon GO

Najdziwniejsze i najzabawniejsze historie związane z Pokemon GO

Pokemon GO – Poradnik