Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 lipca 2016, 20:46

autor: Arantasar

Civilization: Beyond Earth do ogrania za darmo do poniedziałku

Do poniedziałku za pośrednictwem sklepu internetowego Humble Store możemy za darmo testować pełną wersję gry Meier's Civilization: Beyond Earth. Akcja jest wynikiem podjęcia współpracy z serwisem GameSessions, który oferuje możliwość czasowego testowania oferowanych produkcji przed zakupem. Podobnych akcji możemy spodziewać się w przyszłości.

Do poniedziałku do godziny 19:00 wszyscy chętni mogą za darmo testować pełną wersję gry Sid Meier's Civilization: Beyond Earth. Promocja jest dostępna za pośrednictwem sklepu internetowego Humble Store.

W weekend całości przejść się nie da, ale z pewością można wyrobić sobie opinię o grze. - Civilization: Beyond Earth do ogrania za darmo do poniedziałku - wiadomość - 2016-07-16
W weekend całości przejść się nie da, ale z pewością można wyrobić sobie opinię o grze.

Akcja jest wynikiem podjęcia współpracy firmy Humble Bundle z serwisem GameSessions, który oferuje możliwość testowania sprzedawanych gier przed podjęciem decyzji o zakupie. Do dyspozycji otrzymujemy pełny produkt, jednak po określonym limicie czasowym – jeśli chcemy grać dalej – musimy zapłacić za towar. Dla przykładu portal oferuje 30-minutowy trial zręcznościówki Action Henk czy 20-minutowy Alan Wake. Za to w Warhammer 40,000: Space Marine pogramy już godzinę. Analogiczną usługę oferuje platforma Steam, jednak w tym przypadku musimy najpierw zapłacić za produkcję, a o zwrot pieniędzy możemy się starać, jeśli łączny czas spędzony w grze nie przekracza dwóch godzin.

Serwis GameSessions nie należał dotąd do specjalnie rozpoznawalnych. Z jednej strony oferowany czas dostępu do gry jest w niektórych przypadkach śmiesznie krótki, z drugiej oferta sklepu jest niewielka i bez jej znacznego rozszerzenia ciężko będzie właścicielom podjąć walkę z takimi gigantami jak Steam czy GOG. Jednakże rozpoczęcie współpracy z Humble Bundle może być pierwszym krokiem w stronę rozwoju platformy. Jak stwierdził w oficjalnym oświadczeniu Ed French, dyrektor generalny GameSessions:

W ciągu ostatnich dwunastu miesięcy nasza technologia okazała się skutecznym narzędziem zachęcającym do odkrywania nowych rzeczy dzięki darmowemu czasowi gry. Wiemy także, że nasze darmowe wersje trial zachęcają do zakupu. Jesteśmy zachwyceni współpracą z Humble i możliwością wspierania ich ambicji oferowania wyjątkowych promocji milionom użytkowników i klientów.

Z kolei dyrektor operacyjny firmy Humble Bundle – John Graham – zasugerował, że darmowe weekendy staną się stałą praktyką serwisu:

Chcemy dać naszym klientom najlepsze sposoby cieszenia się grami dostępnymi w naszym sklepie, bundlach oraz comiesięcznej subskrypcji. Dzięki współpracy z GameSessions możemy teraz zaoferować darmowe weekendy jako kolejny sposób doświadczania świetnej zawartości. Jesteśmy podekscytowani możliwościami, jakie takie promocje przyniosą w przyszłości.

Aby skorzystać z darmowego weekendu z Civilization: Beyond Earth trzeba założyć konto w serwisie GameSessions i pobrać grę za pomocą dedykowanego klienta. Akcja wiąże się także z obniżką cen w Humble Store – podstawową wersję gry możemy kupić o 70% taniej (za 11,99 euro, czyli nieco ponad 50 złotych). Cenę wydanego w zeszłym roku dodatku Rising Tide obniżono o 40% (zapłacimy za niego 17,99 euro, czyli blisko 80 złotych).

Sid Meier's Civilization: Beyond Earth to strategia turowa, stanowiąca poboczną odsłonę serii Civilization. Akcja gry toczy się w przyszłości na powierzchni obcej planety. Naszym zadaniem jest zbudowanie i utrzymanie samowystarczalnej kolonii. Mechanika rozgrywki nie odbiega znacząco od kanonów cyklu Civilization. Zabawa polega głównie na zarządzaniu surowcami, rozwijaniu nowych technologii i sukcesywnej rozbudowie bazy.

Ostatnia aktualizacja: 2016-07-16

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.