Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 lipca 2016, 11:09

autor: Adrian Werner

Star Wars: Battlefront - wysyp informacji o trzecim dodatku oraz pierwsze konkrety o czwartym

Podczas konwentu Star Wars Celebration studio DICE ujawniło szczegóły DLC Gwiazda Śmierci, czyli trzeciego dodatku do Star Wars: Battlefront. Ponadto poinformowano, że czwarte rozszerzenie będzie bazowało na filmie Łotr 1.

Obecnie w Londynie trwa konwent Star Wars Celebration, zorganizowany dla fanów Gwiezdnych wojen. W bogatym programie imprezy znalazł się także panel poświęcony grze Star Wars: Battlefront. Podczas niego ujawniono nowe szczegóły oraz pierwsze materiały video z trzeciego dużego dodatku, czyli Gwiazdy Śmierci (ang. Death Star) oraz zapowiedziano, że czwartym rozszerzeniem będzie Łotr 1: Scarif (ang. Rogue One).

Dodatek Gwiazda Śmierci zadebiutuje za dwa tygodnie. - Star Wars: Battlefront - wysyp informacji o trzecim dodatku oraz pierwsze konkrety o czwartym - wiadomość - 2016-07-17
Dodatek Gwiazda Śmierci zadebiutuje za dwa tygodnie.

Gwiazda Śmierci (ang. Death Star)

Dodatek Gwiazda Śmierci wprowadzi do gry dwóch nowych bohaterów. Pierwszym z nich będzie sam Chewbacca i jest to heros, którego występu fani domagali się najmocniej. Natomiast drugą postacią ma być Bossk, czyli trandoshański łowca nagród.

Rozszerzenie zaoferuje także nowe mapy, osadzone zarówno we wnętrzu tytułowej Gwiazdy Śmierci, jak i w otaczającej ją przestrzeni kosmicznej. Ponadto dodatek wprowadzi także nowe pojazdy, blastery i gwiezdne karty. Niestety, na tym kończą się udostępnione informacje i kolejne konkrety ujawnione zostaną w późniejszym terminie.

Jeśli chodzi o datę premiery DLC, to twórcy ograniczają się do stwierdzenia, że dodatek zadebiutuje jesienią. Wcześniej jednak informowano, że posiadacze przepustki sezonowej otrzymają go we wrześniu, więc zapewne rozszerzenie ukaże się pod koniec wspomnianego miesiąca, a reszta graczy będzie mogła je kupić w październiku.

Łotr 1: Scarif (ang. Rogue One: Scarif)

Ponadto autorzy zdradzili, że czwartym dodatkiem do Star Wars: Battlefront będzie Łotr 1: Scarif. Na razie niewiele wiadomo na temat tego DLC, ale zgodnie z tytułem, zaoferuje on lokacje i bohaterów z nadchodzącego filmu, który u nas wyświetlany będzie jako Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie. Jedną z grywalnych postaci ma być główny czarny charakter kinowej produkcji, czyli Dyrektor Krennic.

Dodatek Łotr 1: Scarif ukaże się pod koniec roku i tradycyjnie posiadacze przepustki sezonowej otrzymają go dwa tygodnie przed resztą graczy.

Przypomnijmy, że Star Wars: Battlefront trafiło do sprzedaży 17 listopada ubiegłego roku, w wersjach PC, Xboksa One i PlayStation 4. W grudniu ukazał się mały dodatek Bitwa o Jakku, a po nim wyszły dwa duże rozszerzenia zatytułowane Zewnętrzne Rubieże oraz Bespin.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Recenzja gry Star Wars: Battlefront - to nie jest Battlefield w kosmosie
  3. Star Wars: Battlefront - kompendium wiedzy