Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 1 sierpnia 2014, 13:58

autor: Góral

Sprzedaż PS4 podstawą dobrych wyników finansowych Sony

Firma Sony opublikowała wyniki finansowe za okres od 1 kwietnia do końca czerwca 2014 roku. Koncern może się pochwalić 256 mln dolarów zysku, w czym dużą zasługę przypisuje się działowi Game & Network Services, który zanotował aż 95,7% wzrost sprzedaży w porównaniu do tego samego okresu w 2013 roku.

Wyniki finansowe firmy Sony:
  • W okresie kwiecień – czerwiec 2014 roku zanotowano 17,9 mld dolarów przychodu i 256 mln dolarów zysku
  • Dział odpowiedzialny za gry i konsole zanotował 43 mln dolarów zysku operacyjnego (95,7% wzrost w porównaniu do tego samego okresu rok wcześniej)
  • Łączna sprzedaż konsol PlayStation 3 i PlayStation 4 w pierwszym kwartale finansowym 2014 roku wyniosła 3,5 mln sztuk

Niemal od debiutu konsoli PlayStation 4 słyszymy, że sprzęt cieszy się wielką popularnością i po kilku miesiącach obecności na rynku trafił do ponad 7 mln osób. Mimo wszystko, ostatniego roku finansowego koncern Sony nie zaliczył do udanych, notując stratę na poziomie ok. 1,25 miliarda dolarów (w tym 78 milionów dolarów straty dywizji odpowiedzialnej za gry wideo). Wygląda jednak na to, że obecny rok fiskalny będzie dużo lepszy. Z opublikowanego raportu za jego pierwszy kwartał (okres od 1 kwietnia do końca czerwca) wynika, że cała firma zanotowała przychód 17,9 mld dolarów, co zaowocowało 256 mln dolarów zysku, a znaczący wpływ na ten rezultat miał dział Game & Network Services, zajmujący się elektroniczną rozrywką.

Zanotował on aż 95,7% wzrost sprzedaży w porównaniu do tego samego okresu w zeszłym roku, co zaowocowało 43 mln dolarów zysku. Zaznaczono, że jest to głównie zasługa niesłabnącej popularności PlayStation 4 i znacznego wzrostu zainteresowania usługami sieciowymi po jej premierze.

Wyniki poszczególnych działów. - PlayStation 4 motorem napędowym dobrych wyników finansowych Sony - wiadomość - 2014-08-01
Wyniki poszczególnych działów.

Firmie Sony udało się sprzedać w ciągu trzech miesięcy (kwiecień – czerwiec) 3,5 mln egzemplarzy konsol PlayStation 4 i PlayStation 3. Niestety nie znamy wartości dla poszczególnych platform. Znacznie gorzej poradziły sobie handheldy (PS Vita, PSP oraz PS TV), które łącznie trafiły do 750 tys. osób. Wszystko to przełożyło się na 85 mln sprzedanych gier. W najbliższym czasie firma liczy na kolejne znakomite rezultaty w tym segmencie.

Sprzedaż produktów firmy Sony. - PlayStation 4 motorem napędowym dobrych wyników finansowych Sony - wiadomość - 2014-08-01
Sprzedaż produktów firmy Sony.