Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 stycznia 2019, 09:23

Sprzedaż PlayStation 4 przekroczyła 91,6 mln sztuk

Firma Sony szybko zbliża się do magicznej granicy stu milionów sprzedanych konsol PlayStation 4. Korporacja ogłosiła, że platforma znalazła już ponad 91 mln nabywców. Poznaliśmy również nowe wyniki gry Marvel's Spider-Man i usługi PlayStation Network.

PlayStation 4 sprzedaje się jak świeże bułeczki. - Sprzedaż PlayStation 4 przekroczyła 91,6 mln - wiadomość - 2019-01-08
PlayStation 4 sprzedaje się jak świeże bułeczki.

Firma Sony pochwaliła się, że sprzedaż konsoli PlayStation 4 przekroczyła 91,6 mln sztuk. Na tę liczbę składają się wszystkie modele wypuszczone od czasu debiutu platformy w 2013 roku, w tym wariant Pro. Oznacza to, że PS4 radzi sobie nawet lepiej niż sugerowały to zeszłotygodniowe nieoficjalne doniesienia, w których mowa była o 90 mln.

W samym 2018 r. sprzedano 18 mln sztuk PlayStation 4. Był to drugi najlepszy rok w historii konsoli, ustępując jedynie 2017 r. o ok. milion egzemplarzy. Takie wyniki pięć lat po premierze są imponujące i wkrótce PS4 powinno przekroczyć magiczną granicę 100 mln sztuk.

Sony uważa, że powodem niesłabnącej popularności konsoli jest bogata oferta gier. Zwłaszcza mocno podkreślono wielki sukces Marvel's Spider-Man, ujawniając, że od wrześniowej premiery produkcja znalazła ponad 9 mln nabywców. Dla porównania inny zeszłoroczny przebój firmy w postaci God of War na osiągnięcie takiego wyniku potrzebował ok. pięciu miesięcy, więc przygody najsłynniejszego bohatera z uniwersum Marvela sprzedają się nawet szybciej niż najnowszy występ Kratosa.

Ponadto Sony ujawniło, że każdego miesiąca z usługi PlayStation Network korzysta 90 mln osób. Tym samym prawie każdy właściciel konsoli loguje się do PSN w miarę regularnie.

PlayStation 4 radzi sobie tak dobrze, że Sony nie musi się spieszyć z następną generacją. Najpewniej sprawdzą się więc przewidywania analityków, że w tym roku nie zobaczymy nowych konsol. Na PlayStation 5 zapewne poczekamy przynajmniej do 2020 roku.

  1. Oficjalna strona PlayStation
  2. Marvel's Spider-Man - strona oficjalna
  3. Recenzja gry Marvel's Spider-Man - z wielkimi oczekiwaniami nie przychodzi rozczarowanie