Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 2 grudnia 2015, 12:35

autor: Adrian Werner

Splash Cars - nadjeżdża samochodowa zręcznościówka autorów serii Overkill

Czeskie studio Craneballs pracuje nad mobilną zręcznościówką Splash Cars. Pokierujemy w niej samochodem, który będzie rozprzestrzeniał kolory, jeżdżąc po czarno-białych mapach.

Znane z serii Overkill czeskie studio Craneballs zapowiedziało swój kolejny mobilny projekt. Okazała się nim samochodowa zręcznościówka Splash Cars, w której zadaniem gracza będzie przywracanie koloru smutnemu czarno-białemu światu.

Akcję będziemy obserwowali z widoku izometrycznego. Kampania podzielona zostanie na serię samodzielnych misji, niepowiązanych żadną sensowną fabułą. Podczas każdej z nich trafimy na niewielką mapę, która będzie kompletnie czarnobiała. My zasiądziemy za kierownicą małego samochodziku, przywracającego kolor w miejscach, w których przejedzie. Trawnik odzyska zieleń, cegły domków czerwień itp. Naszym zadaniem będzie więc takie objechanie poziomu, aby odpowiednio duża jego powierzchnia ponownie zapełniła się barwami.

Efekt przejazdu będzie znacznie szerszy niż sam samochód, co ułatwi wykonanie zadania. Utrudni je natomiast obecność radiowozów próbujących nas schwytać. Policjanci postarają się nas staranować, tak aby unieruchomić nasz wóz, zepchnąć go w śmiertelną pułapkę lub pobijać wystarczająco mocno, aż przestanie w końcu działać. Jeśli im się to uda to zmuszeni zostaniemy do ponownego rozpoczęcia poziomu.

W trakcie zabawy gracz będzie gromadził punkty za sukcesy oraz porozrzucaną po mapach walutę. Potem użyje ich do zdobywania nowych samochodów i odblokowywania części, które zamontowane w autach zapewnią konkretne bonusy. Splash Cars pozwoli także dzielić się obrazkami pomalowanych map z przyjaciółmi.

Splash Cars zmierza na urządzenia z systemami iOS i Android. Premiera zaplanowana została na styczeń przyszłego roku. Produkcja wykorzysta model darmowy z mikropłatnościami.