Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 października 2015, 11:45

autor: Draug

Spintires wreszcie doczekało się aktualizacji z nową zawartością

Po wielu miesiącach oczekiwania studio Oovee wypuściło dużą aktualizację z nową zawartością do Spintires – symulatora ciężarówek w ekstremalnych warunkach. Gra otrzymała pięć nowych pojazdów, a także wiele poprawek w sferach takich jak fizyka, grafika i udźwiękowienie.

Ciężarówki dodane ostatnio przez Oovee Game Studios do Spintires:
  • GAZ-66
  • ZiŁ-131
  • Kamaz 4310
  • MAZ-537
  • Kirovets K-700

Spintires zadebiutowało na rynku prawie półtora roku temu i miało być sukcesywnie wzbogacane o nową zawartość, ale na drodze stanęły różne przeszkody, w tym przede wszystkim konflikt między deweloperem (Pavlem Zagrebelnym) i wydawcą (firmą Oovee), jaki rozgorzał w grudniu. W rezultacie, mimo składanych regularnie obietnic, fanom taplania się radzieckimi ciężarówkami w błocie przyszło czekać na dodatki aż do minionego weekendu. Producent wypuścił wreszcie dużą aktualizację do omawianego tytułu, ulepszającą go i rozszerzającą na wielu płaszczyznach.

MAZ-537 – jedna z pięciu ciężarówek dodanych w pierwszym pakiecie nowej zawartości do Spintires. - Spintires wreszcie doczekało się aktualizacji z nową zawartością - wiadomość - 2015-10-26
MAZ-537 – jedna z pięciu ciężarówek dodanych w pierwszym pakiecie nowej zawartości do Spintires.

Wśród nowości na pierwszy plan wysuwa się pięć niedostępnych wcześniej ciężarówek: GAZ-66, ZiŁ-131, Kamaz 4310, MAZ-537 i Kirovets K-700. Można je zdobyć przez Steam Workshop. Dodano też zmodyfikowane (ulepszone graficznie) wersje pojazdów, które już znajdowały się w grze. Oprócz tego wyeliminowano mnóstwo błędów, poprawiono wydajność gry, jak również wprowadzono drobne modyfikacje tu i tam – dotyczy to m.in umieszczenia modelu kierowcy w pojazdach, poprawek graficznych i mechanicznych w lokacjach, niewielkich zmian w zachowaniu ciężarówek, udoskonalenia warstwy dźwiękowej (teraz każdy pojazd brzmi inaczej), podkręcenia poziomu trudności w trybie hardkorowym i ulepszonej fizyki błota.

Deweloper planował również implementację oficjalnych narzędzi moderskich i wsparcia dla modyfikacji przez Steam Workshop (Warsztat Steam) w omawianej aktualizacji, ale nie wyrobił się z pracami – dodania tych elementów należy więc wypatrywać w nadchodzących tygodniach. Na razie graczom pozostaje cieszyć się wbudowaną w grę przeglądarką modów z opcją automatycznego pobierania przeróbek.