Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 lutego 2019, 11:50

autor: Adrian Werner

Space Engineers - pełna wersja zadebiutuje w przyszłym tygodniu

Zespół Keen Software House ogłosił, że pełna wersja Space Engineers zadebiutuje w przyszłym tygodniu. Poznaliśmy również wyniki sprzedaży gry i konkrety odnośnie zapowiedzianej wiele lat temu edycji konsolowej.

Gra spędziła we wczesnym dostępie ponad pięć lat. - Space Engineers - pełna wersja zadebiutuje w przyszłym tygodniu - wiadomość - 2019-02-21
Gra spędziła we wczesnym dostępie ponad pięć lat.
SPACE ENGINEERS W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Keen Software House
  2. Wydawca: Keen Software House
  3. Gatunek: symulacja
  4. Platformy: PC, w przyszłości także XONE
  5. Data premiery: 28 lutego 2019 r.

Poznaliśmy wreszcie datę premiery pełnej wersji Space Engineers, czyli kosmicznego sandboksa studia Keen Software House. Autorzy ogłosili, że projekt opuści wczesny dostęp 28 lutego tego roku. Jednocześnie produkcja otrzyma dużą aktualizację, gruntownie ulepszającą aspekty survivalowe. 25 lutego rozpocznie się proces czyszczenia serwerów i z tego powodu będą one niedostępne aż do premiery gry.

Na wyjście tytułu z wczesnego dostępu czekamy od dawna. Gra zadebiutowała bowiem w Steam Early Access w październiku 2013 r. Premiera pełnej wersji nie oznacza końca rozwoju Spece Engineers. Deweloperzy zamierzają dalej ulepszać projekt i wprowadzać do niego nowe elementy. W planach są m.in. dodatkowe funkcje, moduły budownicze oraz scenariusze.

Gra na razie dostępna jest tylko na PC i premiera pełnej wersji nie zmieni tego stanu rzeczy. W 2014 roku autorzy zapowiedzieli konwersję na Xboksa One, ale potem o projekcie zrobiło się cicho. Teraz twórcy potwierdzili, że nie porzucili planów przeniesienia Space Engineers na konsolę Microsoftu i będą mogli poświęcić im więcej uwagi po opuszczeniu wczesnego dostępu przez edycję pecetową.

Studio Keen Software House pochwaliło się także, że sprzedaż gry przekroczyła 3 miliony egzemplarzy. Ponadto produkcja wciąż cieszy się dużą popularnością – każdego miesiąca w Space Engineers bawi się 200 tysięcy osób.

Autorzy poinformowali też, że nie pracują obecnie nad żadnymi niezapowiedzianymi projektami. Na razie chcą się skoncentrować wyłącznie na dalszym rozwoju swoich najnowszych gier, czyli Space Engineers oraz Medieval Engineers.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Test gry Space Engineers - czy fani Minecrafta odkryją w sobie kosmicznych inżynierów?
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.