Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 sierpnia 2014, 13:47

autor: luckie

Source 2 w Dota 2 - czy Valve dyskretnie wypuściło nowy silnik?!

Dota 2 otrzymała nowy zestaw narzędzi modderskich, najwyraźniej oparty na silniku Source 2. Wiele wskazuje na to, że od ostatniej aktualizacji cały edytor został napisany przy użyciu długo wyczekiwanej technologii studia Valve.

Wiadomość o debiucie Source 2 wywołała niemałe poruszenie - Source 2 w Dota 2 - czy Valve dyskretnie wypuściło nowy silnik?! - wiadomość - 2014-08-07
Wiadomość o debiucie Source 2 wywołała niemałe poruszenie

Wczorajszego wieczora w Warsztacie Steama pojawił się nowy zestaw narzędzi modderskich do gry Dota 2, umożliwiając fanom tworzenie oraz publikowanie własnych aren i trybów rozgrywki. Wygląda jednak na to, że program pracuje w całości… na siniku Source 2! Gracze odkryli, że choć sama gra działa na starej architekturze, to cały kod edytora zawartości Hammer został przeniesiony na nowy silnik. Co ciekawe, Hammer nadal oferuje możliwość wczytania plików typu Source 1.0 (*.vmf), ale nie są one używane domyślnie. Ponadto w programie pojawiła się przerobiona konsola poleceń, a najważniejsze pliki otrzymały „dwójkę” w nazwie, jak np.: „engine2.dll”, „vconsole2.exe” czy „vphysics2.dll”.

Odniesienie do Source 2 w edytorze Dota 2
Odniesienie do Source 2 w edytorze Dota 2

Na Reddicie rozgorzała gorąca dyskusja na ten temat, w której zapaleńcy twierdzą, iż stosując metodę programowania zwrotnego, da się dowieść, że studio Valve właśnie oddało w ręce graczy pierwszą produkcję bazującą na swojej najświeższej technologii. Jeśli to prawda, to można powiedzieć, że modderzy dostali szansę by na własną rękę, choć w ograniczonym stopniu, pobawić się silnikiem Source 2. Do tej pory jednak deweloper nie skomentował tych przypuszczeń.

W oficjalnym komunikacie dotyczącym nowych narzędzi modderskich napisano, że obecnie są one dostępne w wersji alfa, w związku z czym mają nieco zawyżone wymagania sprzętowe: edytor potrzebuje do działania 64-bitowego systemu operacyjnego oraz kart grafiki obsługujących Direct3D 11, co samo w sobie również stanowi poszlakę, że faktycznie mamy tu do czynienia z nowym silnikiem. Twórcy zapowiadają, że ostatecznie modyfikacje będą mogli tworzyć nawet posiadacze 32-bitowego Windowsa XP.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Dota 2
  2. Oficjalna strona internetowa firmy Valve Software
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Dota 2

Dota 2