Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 7 sierpnia 2014, 13:33

autor: Góral

World of Gamedev Knowledge Conference odbędzie się 6 - 7.09

Poznaliśmy szczegóły na temat tegorocznej edycji World of Gamedev Knowledge Conference 2014 (WGK). Branżowa impreza odbędzie się w dniach 6 - 7 września, w centrum konferencyjnym AmberExpo w Gdańsku. Swój udział zapowiedzieli już polscy i zagraniczni deweloperzy, w tym Mary DeMarle (Eidos Montreal), Mario Rizzo (Koboj) czy też Piotr Iwanicki (SUPERHOT), a bilety sprzedawane są na oficjalnej stronie konferencji.

World of Gamedev Knowledge Conference odbędzie się 6 - 7 września - ilustracja #1
WGK 2014 w skrócie:
  • Wydarzenie dedykowane głównie deweloperom gier wideo
  • Odbędzie się w dniach 6 -7 września w Gdańsku
  • Podczas imprezy odbędą się panele dyskusyjne, wystąpienia, konferencje, itd.
  • Bilety, w cenach zaczynających się od 140 zł, można rezerwować na oficjalnej stronie

W dniach 6 – 7 września bieżącego roku w Gdańsku odbędzie się World of Gamedev Knowledge Conference (WGK) - konferencja dedykowana głównie twórcom gier wideo, ale nie tylko, gdyż bilety może kupić każdy zainteresowany, a ich ceny zaczynają się od 140 zł (szczegóły na ten temat znajdziecie w tym miejscu). Jeżeli należycie do grona aktywnie działających niezależnych twórców, to możecie zgłosić swój projekt, który powalczy o nagrody jury i publiczności oraz pieniądze, gdyż przewidziano po 5 tys. zł dla zwycięskich produkcji. Zgłoszenia gier należy nadsyłać do 15 sierpnia na adres e-mailowy [email protected] (wiadomość powinna zawierać gameplay, opis tytułu i screeny). Wydarzenie odbędzie się w centrum konferencyjnym AmberExpo (ul. Żaglowa 11) znajdującym się w pobliżu stadionu piłkarskiego PGE Arena Gdańsk.

Oczywiście konkurs gier niezależnych to nie wszystko, co czeka na uczestników czwartej edycji WGK. W ciągu dwóch dni odbędą się rozmaite konferencje i wystąpienia takich osób jak Mary DeMarle (Eidos Montreal), Mario Rizzo (obecnie studio Kobojo, wcześniej Ubisoft, Electronic Arts, Sony Online Entertainment), Genevieve Lord (była pracowniczka firm Ubisoft i A2M). Swoje trzy grosze dołożą także Piotr Iwanicki (SUPERHOT), Sos O. Sosowski (McPixel), Michał Hrydziuszko oraz Adrian Perdjon (mocap.pl). Natomiast nad realizacją konferencji czuwają Tomasz Gop (CI Games), Jacek Brzeziński (Techland), Grzegorz Miechowski (11 Bit Studios), Jarosław Wojczakowski (Vivid Games) oraz Maciej Miasik (one2tribe).

World of Gamedev Knowledge Conference odbędzie się 6 - 7 września - ilustracja #2

World of Gamedev Knowledge Conference to czwarta edycja imprezy dedykowanej deweloperom gier wideo z całego świata. Głównym celem WGK jest promocja rodzimej branży, wymiana doświadczeń oraz możliwość spotkania się pracodawców z potencjalnymi pracownikami. Do tej pory, we wcześniejszych trzech edycjach, odbyło się łącznie ponad 100 wykładów i paneli dyskusyjnych, w których uczestniczyło ponad 1300 uczestników.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.