Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 lutego 2017, 10:22

autor: Movis

Sony zapowiada promocję z darmowym multiplayerem na PS4

Sony zdecydowało się na pewien czas odkręcić dla wszystkich posiadaczy PlayStation 4 kurek z trybem online. Każdy, kto zdecydował się na zakup japońskiej konsoli, będzie mógł za darmo rywalizować z innymi w okresie 22-26 lutego, czyli przez 5 dni. Nie należy jednak liczyć na darmowe gry z PS Plus.

Firma Sony postanowiła czasowo udostępnić możliwość gry online wszystkim posiadaczom konsoli PlayStation 4. Każdy gracz ze sprzętem tej firmy będzie mógł bawić się w trybach mulltiplayer posiadanych tytułów przez większą część tygodnia, zupełnie jakby posiadał subskrypcję PlayStation Plus. Niedostępne pozostaną jednak inne benefity programu, takie jak np. lutowa oferta darmowych tytułów.

Choć w USA równo tygodniowa akcja rozpoczyna się dzisiaj, Europejczycy (w tym i my) muszą poczekać do 22 lutego, 11:00 czasu polskiego. W przypadku Starego Kontynentu promocja dobiegnie końca 26 lutego o godzinie 23:59, a więc tryby online będą dostępne przez 5 dni. Nie wiadomo co jest przyczyną takiego podziału czasowego i dlaczego Amerykanie będą mieli parę dni więcej na darmową zabawę, ale stawiać można na wewnętrzne układy japońskiej firmy z dostarczycielami jej usług sieciowych w różnych regionach świata.

Darmowe gry przyciągają do oferty wielu graczy. W tym miesiącu zgarnąć można np. LittleBigPlanet 3 i Not a Hero. - Sony zapowiada promocję z darmowym multiplayerem na PS4 - wiadomość - 2017-02-17
Darmowe gry przyciągają do oferty wielu graczy. W tym miesiącu zgarnąć można np. LittleBigPlanet 3 i Not a Hero.

Przypomnijmy, że PS4 jest pierwszą konsolą Sony, która wymaga dodatkowej subskrypcji, by cieszyć się trybami dla wielu graczy w zakupionych produkcjach. W poprzedniej generacji to Microsoft przetarł szlaki w tym segmencie biznesu, kiedy ustanowił dla graczy warunek posiadania złotego konta Live na Xboksie 360, jeśli ci chcieli zmierzyć się z innymi np. w Halo 3. PlayStation 3 oferowało za to zupełnie darmowy multiplayer, który stał się także mocną stroną sprzętu w oczach fanów. Obecnie obie firmy upodobniły swoje subskrypcje do systemów benefitowych, a gracze mogą co miesiąc liczyć na kolejne darmowe, choć czasami nieco starsze, tytuły z bibliotek gier na maszyny Microsoftu i Sony.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach