Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 maja 2024, 11:23

autor: Adrian Werner

Ghost of Tsushima pokonało Kratosa i stało się największą grą singleplayer Sony na PC

Gracze pecetowi zakochali się w Ghost of Tsushima: Director's Cut. Grze udało się przebić na Steamie wyniki aktywności zarówno Marvel’s Spider-Man Remastered, jak i God of War. Tym samym historia Jina Sakai stała się najpopularniejszą singleplayerową produkcją firmy Sony.

Źródło fot. Sony
i

W ubiegłym tygodniu na PC z przytupem zadebiutowało Ghost of Tsushima: Director's Cut, czyli konwersja jednego z najlepszych exclusive’ów z konsol PlayStation. Już kilkanaście godzin po premierze oczywistym stało się, że pecetowe wydanie będzie wielkim hitem. Teraz, po weekendzie, skala tego sukcesu przebiła wszystkie inne konwersje Sony.

Wczoraj gra ustanowiła nowy rekord aktywności. W najgorętszym momencie niedzieli w Ghost of Tsushima: Director's Cut na PC bawiło się 77 154 osób równocześnie.

  1. To najwyższy wynik ze wszystkich konwersji z PlayStation, jakie wydało Sony. Jest to również najwyższy rekord w grach singleplayer tej firmy. Tym samym samurajskiej epopei studia Sucker Punch udało się przegonić dotychczasowego lidera w tej kategorii, jakim było God of War.
  2. Jedyną pozycją, która może pochwalić się wyższym wynikiem, jest Helldivers 2, ale jest to produkcja multiplayer i ukazała się ona równocześnie na PC i PS5, a nie – jak pozostałe pozycje – została przeniesiona na pecety długi czas po konsolowej premierze.

Warto też odnotować, że gra cieszy się bardzo dobrą opinią. Na Steamie aż 88% recenzji Ghost of Tsushima jest pozytywnych i wielu graczy chwali tytuł m.in. za to, jak działa on na ich pecetach.

Wyniki gier Sony na Steamie

#

Gra

Rekord aktywności na Steamie (tzw. all-time peak)

1

Helldivers 2

458 709

2

Ghost of Tsushima Director's Cut

77 154

3.

God of War

73 529

4.

Marvel’s Spider-Man Remastered

66 436

5.

Horizon Zero Dawn: Complete Edition

56 557

6.

Horizon Forbidden West: Complete Edition

40 462

7.

The Last of Us Part I

36 496

8.

Days Gone

27 450

9.

Marvel's Spider-Man: Miles Morales

13 539

10.

Uncharted: Legacy of Thieves Collection

10 851

11.

Ratchet & Clank: Rift Apart

8757

12.

Helldivers

6744

13.

Returnal

6691

Ten sukces Ghost of Tsushima Director's Cut jest w sumie dosyć zaskakujący. Zarówno God of War, jak i Marvel’s Spider-Man Remastered są większymi markami i na PlayStation 4 sprzedały się lepiej niż samurajska gra studia Sucker Punch. Jednak, jak widać, gusta pecetowców są najwidoczniej trochę inne niż ich kolegów grających na konsolach.

  1. Ghost of Tsushima Director's Cut na Steamie

Adrian Werner

Adrian Werner

Prawdziwy weteran newsroomu GRYOnline.pl, piszący nieprzerwanie od 2009 roku i wciąż niemający dosyć. Złapał bakcyla gier dzięki zabawie na ZX Spectrum kolegi. Potem przesiadł się na własne Commodore 64, a po krótkiej przygodzie z 16-bitowymi konsolami powierzył na zawsze swoje serce grom pecetowym. Wielbiciel niszowych produkcji, w tym zwłaszcza przygodówek, RPG-ów oraz gier z gatunku immersive sim, jak również pasjonat modów. Poza grami pożeracz fabuł w każdej postaci – książek, seriali, filmów i komiksów.

więcej