Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 maja 2020, 20:45

autor: Froozyy

Sony sugeruje, że exclusive'y z PS5 nie będą mieć wersji na PS4

Z wywiadu serwisu gamesindustry.biz z prezesem Sony - Jimem Ryanem - dowiadujemy się, że firma wierzy, iż konsola nowej generacji powinna oferować graczom unikalne doświadczenia, których nie będzie można dostać nigdzie indziej. Oprócz funkcji urządzenia mogą to być m.in. tytuły ekskluzywne.

Sony sugeruje, że exclusivy z PS5 nie będą mieć wersji na PS4 - ilustracja #1
PlayStation 5 ma zaoferować graczom unikalne doświadczenia.

Na łamach serwisu gamesindustry.biz ukazał się obszerny wywiad z prezesem firmy Sony Interactive Entertainment – Jimem Ryanem – który już na samym początku przede wszystkim uspokoił, że premiera konsoli nowej generacji jest niezagrożona, a najważniejsze tytuły ukażą się zgodnie z planem. Oprócz tego wypowiedział się m.in. na temat tego, co zaoferuje graczom PS5. Jego wypowiedzi sugerują np., że Sony zamierza postawić na tytuły ekskluzywne, w które nie zagramy na PlayStation 4.

Wartość konsoli to nie tylko jej cena

Ryan zaznaczył, że japońska firma chce zaoferować graczom kombinację unikalnych wartości, które w całości złożą się na jak najlepsze doświadczenia płynące z użytkowania PS5 (mowa m.in. o liczbie gier czy też ich jakości). Według niego cena samej konsoli nie ma w tym aż tak dużego znaczenia.

Uważam, że najlepszym sposobem, w jaki możemy to rozwiązać, jest przedstawienie najlepszej propozycji wartości, jakie możemy zaoferować. Niekoniecznie chodzi mi o najniższą cenę. Wartość jest kombinacją wielu rzeczy. W naszym obszarze oznacza ona gry, ich liczbę, złożoność, jakość czy też cenę.

Doświadczenia, których nie znajdziecie nigdzie indziej

Prezes Sony Interactive Entertainment w jednej ze swoich wypowiedzi zasugerował, że na PS5 dostępne będą tytuły, w które nie zagramy na PS4. Do tego dojdą najpewniej inne unikalne elementy, bowiem deweloperzy japońskiej firmy wierzą, że nowa generacja powinna oferować graczom coś, co nie jest dostępne nigdzie indziej.

Zawsze mówiliśmy, że wierzymy w generację. Wierzymy, że gdy mierzymy się z trudem stworzenia konsoli nowej generacji, to powinna ona zawierać funkcje i korzyści, których nie zawiera poprzednia. I według nas twórcy powinni projektować gry, które mogą maksymalnie je wykorzystać.[…]

Wierzymy w generacje i czy jest to kontroler DualSense, czy dźwięk 3D, czy wiele sposobów na korzystanie z dysku SSD, to myślimy, że nadszedł czas, aby dać społeczności PlayStation coś nowego, coś innego, czym naprawdę można cieszyć się tylko na PS5.

Całkiem możliwe, że już wkrótce przekonamy się, czy słowa Jima Ryana o unikalnych doświadczeniach na PS5 okażą się prawdą. Przypomnijmy, że kilka godzin temu dowiedzieliśmy się, iż Sony w przyszłym tygodniu zamierza przedstawić gry na konsolę nowej generacji. Być może wśród nich zobaczymy produkcję, o jakiej nawet nam się jeszcze nie śniło.