Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 maja 2020, 09:38

autor: Czaruś

Dżungla w pierwszym DLC do Minecraft Dungeons

Potwierdziły się wcześniejsze przecieki na temat nadchodzących DLC do gry Minecraft Dungeons. Najbliższego dodatku – Jungle Awakens – możemy się spodziewać już w lipcu.

W SKRÓCIE

  • Rozszerzenia do Minecraft Dungeons o podtytułach Jungle Awakens oraz Creeping Winter zostały oficjalnie potwierdzone.
  • Jungle Awakens ukaże się już w lipcu.
  • Będzie ono dostępne za darmo dla posiadaczy wersji Hero gry.
  • Grę wzbogacą 3 nowe misje, unikalne przedmioty oraz niespotykane wcześniej potwory.
  • Wraz z płatną zawartością ma zostać opublikowany również darmowy update.
  • Twórcy pracują nad opcją cross-platform.

Kilka dni temu informowaliśmy, że fani przeglądający pliki Minecraft Dungeons doszukali się informacji o dwóch dodatkach – Jungle Awakens oraz Creeping Winter. Wczoraj przedstawiciel studia Mojang potwierdził tę informację. Najbliższe DLC ukaże się już w lipcu i zabierze nas do dżungli. Cena rozszerzeń nie jest znana, jednak będą one darmowe dla wszystkich posiadaczy edycji Hero gry.

Dżungla w pierwszym DLC do Minecraft Dungeons - ilustracja #1
Ruiny w środku dżungli – niby oklepane, ale jako fan Indiany Jonesa lubię ten klimat. Źródło: Reddit, użytkownik zozozrobv2

Dżungla to miejsce akcji pierwszego płatnego rozszerzenia. DLC urozmaici zabawę o nowe przedmioty oraz 3 misje, a także o tematycznych wrogów. Ciekawostką może być to, że niektórzy z planowanych przeciwników mają być zupełnie nowi w świecie Minecrafta.

Deweloperzy zapewniają również, że pracują nad opcją wspólnej gry dla posiadaczy różnych platform (funkcja cross-platform) oraz nad dodatkową darmową zawartością.

Opublikowany wczoraj wpis potwierdza również istnienie drugiego rozszerzenia o nazwie Creeping Winter, jednak nie zdradzono na jego temat więcej informacji. Jeżeli wierzyć wcześniejszym doniesieniom, to tego DLC gracze powinni się spodziewać we wrześniu.