Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 maja 2020, 11:01

autor: Czaruś

Baldur's Gate 3 - nowe informacje już w czerwcu

Studio Larian powiadomiło, że w czerwcu planuje podzielić się nowymi informacjami dotyczącymi Baldur’s Gate 3. Pierwsza porcja wiadomości czeka nas podczas Guerrilla Collective, nadchodzącej branżowej imprezy, która odbędzie się online.

Baldur’s Gate 3 ponownie znalazło się na ustach graczy za sprawą tweetu opublikowanego przez studio Larian. Deweloperzy udostępnili w nim teaser z gameplayem ich najnowszej produkcji i obiecali, że więcej szczegółów na temat tytułu poznamy w czerwcu.

Pierwsze nowe informacje na temat Baldur’s Gate 3 mają się pojawić w trakcie rozpoczynającego się 6 czerwca wydarzenia Guerrilla Collective. Będzie ono trwało 3 dni – poza Larian Studios zobaczymy nasze rodzime 11 bit studios, a także takie firmy jak Paradox Interactive oraz Humble Bundle. Relację z pokazów będzie można obejrzeć na Twitchu oraz Steamie (ten link jest jednak wciąż nieaktywny). Po pełną listę gości odsyłam na oficjalną stronę (link).

Czy jest to znak, że w czerwcu poznamy datę startu wczesnego dostępu?

Baldurs Gate 3 - nowe informacje już w czerwcu - ilustracja #1
Przed wyruszeniem w drogę należy zebrać drużynę (musiałem to napisać).

Z powodu koronawirusa zostało odwołanych wiele imprez, jednak twórcy wciąż mają nam do pokazania sporo gier. Z tego też powodu branża zaczęła urządzać coraz więcej wydarzeń z użyciem Internetu – Guerrilla Collective jest tylko jednym z takich przykładów. Jeżeli chcecie być na bieżąco, to zapraszam do naszego ciągle aktualizowanego artykułu, który zawiera rozpiskę różnych eventów.