Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 lutego 2018, 11:11

Śliczne Ghost of a Tale zadebiutuje na PC 13 marca

Ghost of a Tale – śliczna przygodowa gra akcji z silnymi akcentami RPG, w całości stworzona przez autora filmów animowanych Lionela Gallata – w końcu otrzymała datę premiery. Produkcja będzie dostępna na PC od 13 marca. Wersje dedykowane konsolom PlayStation 4 i Xbox One zadebiutują później.

Ghost of a Tale urzeka atmosferą. - Śliczne Ghost of a Tale zadebiutuje na PC 13 marca - wiadomość - 2018-02-28
Ghost of a Tale urzeka atmosferą.
GHOST OF A TALE W SKRÓCIE:
  1. Deweloper: SeithCG
  2. Wydawca: SeithCG
  3. Gatunek: przygodowa gra akcji (TPP)
  4. Platformy: PC, PS4, Xbox One
  5. Data premiery: 13 marca 2018 r. (PC), 2018 rok (PlayStation 4, Xbox One)

Ghost of a Tale zadebiutuje na PC 13 marca. Informacją tą podzielił się twórca gry – znany z prac nad takimi filmami jak Lorax, Książę Egiptu czy Rybki z ferajny animator Lionel Gallat. Autor zdradził równocześnie, że wersje dedykowane PlayStation 4 oraz Xboksowi One pojawią się nieco później. Choć nie chce na razie zdradzać konkretnej daty (woli upewnić się, że wszystko działa jak należy, nim zacznie się starać o wymagane certyfikaty od Sony oraz Microsoftu), premiera tych wydań powinna nastąpić do końca bieżącego roku. Twórca rozpatruje także konwersję na Nintendo Switch, jednak z uwagi na to, że wymagałaby ona stworzenia od podstaw wielu elementów oprawy graficznej, powstanie tylko jeśli gra poradzi sobie dobrze na rynku.

"Nie, to chyba nie ten pokój..." - Śliczne Ghost of a Tale zadebiutuje na PC 13 marca - wiadomość - 2018-02-28
"Nie, to chyba nie ten pokój..."
Z perspektywy myszy ptak wygląda zdecydowanie straszniej. - Śliczne Ghost of a Tale zadebiutuje na PC 13 marca - wiadomość - 2018-02-28
Z perspektywy myszy ptak wygląda zdecydowanie straszniej.

Ghost of a Tale jest przygodową grą akcji z elementami RPG, w której wcielimy się w uroczego gryzonia. W jego skórze podejmiemy próbę rozwikłania zagadki tajemniczej wyspy Periclave. Gra kładzie nacisk na eksplorację oraz skradanie się, co wyraźnie widać na zamieszczonym poniżej, dwunastominutowym materiale z rozgrywki. Przejście przygotowanej przez autora kampanii powinno zająć 8-10 godzin. Omawiany tytuł został zapowiedziany pięć lat temu. Sfinansowano go dzięki kampanii crowdfundingowej na Indiegogo, w czasie której udało się zebrać 50 tys. euro. Od 25 lipca 2016 roku gra znajduje się w programie wczesnego dostępu, jednak w jego ramach udostępniono jedynie kawałek kampanii. Długi okres produkcji nie powinien w tym wypadku dziwić, bowiem ten imponujący wizualnie tytuł jest w całości dziełem jednego człowieka, w dodatku debiutującego na rynku gier wideo.

Ghost of a Tale będzie można nabyć za pośrednictwem platform Steam, GOG oraz Humble Store. Po premierze cena wyniesie około 85-90 złotych. Jeśli jesteście zainteresowani, warto pospieszyć się z zakupem, bowiem obecnie grę można zdobyć nieco taniej – za 71,99 zł (Steam), 74,99 zł (GOG) lub ok. 83 zł (Humble Store, 20 euro).

  1. Ghost of a Tale – strona oficjalna