Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 sierpnia 2020, 11:45

autor: AlexB

Skyrim zostanie wzbogacony o krainę Black Marsh, zobacz prezentację moda

W sieci pojawiła się prezentacja kolejnego fragmentu ambitnego fanowskiego projektu Beyond Skyrim, który ma na celu dodanie różnych części kontynentu Tamriel do piątej odsłony cyklu The Elder Scrolls. Skupia się ona na Czarnych Mokradłach (ang. Black Marsh), domu rasy Argonian.

W SKRÓCIE
  1. W sieci pojawiła się prezentacja Czarnych Mokradeł (ang. Black Marsh) – kolejnego elementu ambitnego projektu Beyond Skyrim.
  2. Możemy na niej zobaczyć, jak prezentuje się ojczyzna rasy Argonian odtworzona przez fanów w The Elder Scrolls V: Skyrim.

Jednym z najbardziej ambitnych fanowskich projektów opracowywanych przez miłośników gry The Elder Scrolls V: Skyrim jest Beyond Skyrim. Dzięki temu niezależnemu rozszerzeniu, przygotowywanemu przez kilka niezależnych ekip, gracze będą mogli opuścić mroźną ojczyznę Nordów i odwiedzić inne fragmenty kontynentu Tamriel – przeżywać w nich najróżniejsze przygody oraz wykonywać szereg zadań. Trzy lata temu w sieci zadebiutowała Bruma – przedsmak tego, jak będzie wyglądała prowincja Cyrodil. Prócz niej w przygotowaniu znajdują się także między innymi Morrowind, Hammerfell, Elsweyr czy Czarne Mokradła. To właśnie na tym ostatnim fragmencie świata The Elder Scrolls skupia się prezentacja, która ostatnio pojawiła się na oficjalnym kanale projektu Beyond Skyrim w serwisie YouTube.

Czarne Mokradła znajdują się w południowo-wschodniej części Tamriel. Stanowią one ojczyznę jaszczurowatej rasy Argonian. Można je było już odwiedzić w serii The Elder Scrolls między innymi w Arenie oraz sieciowym Online. Jak sama nazwa wskazuje, w prowincji tej nie brakuje podmokłych, parnych terenów pełnych pięknej flory i często bardzo niebezpiecznej fauny, na których od czasu do czasu można natknąć się na oznaki cywilizacji, chociażby w postaci miasta Gideon. Podczas podróży przez Czarne Mokradła można także trafić na przedwieczne ruiny pełne skarbów. Wszystko to znajdziemy na opracowywanej mapie, okraszone dodatkowo w pełni autorską muzyką.

Choć przygotowywane przez fanów rodzinne strony Argonian już teraz prezentują się całkiem efektownie, to do zakończenia prac nad projektem zostało jeszcze trochę czasu. Jeśli chcecie w nich pomóc, to możecie zgłosić się do twórców za pośrednictwem tego formularza. Stale poszukują oni aktorów dubbingowych, projektantów dźwięku, programistów oraz scenarzystów, którzy przygotowaliby linie dialogowe NPC-ów oraz zadania dla graczy.

Skyrim zostanie wzbogacony o krainę Black Marsh, zobacz prezentację moda - ilustracja #1
Czarne Mokradła to piękna, choć niebezpieczna kraina.

Przypominamy, że The Elder Scrolls V: Skyrim jest obecne na rynku już od blisko dziewięciu lat. Tytuł doczekał się Specjalnej Edycji, wydań na sześć różnych platform oraz wersji na urządzenia VR. Do dziś cieszy się on sporą popularnością wśród graczy, między innymi dzięki niezwykle rozbudowanej społeczności modderskiej. Przykładem ogromnych ambicji amatorskich twórców może być nie tylko projekt Beyond Skyrim, ale również chociażby Skywind, którego celem jest odtworzenie całej zawartości klasycznego The Elder Scrolls III: Morrowind. W tym miejscu możecie obejrzeć przeszło piętnastominutowy gameplay z tej modyfikacji.

  1. Oficjalna strona projektu Beyond Skyrim