Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 lipca 2021, 12:03

autor: Gacek

Skyrim na Unreal Engine 5 - efekt zachwyca

W serwisie YouTube pojawił się filmik prezentujący zachodnią wieżę strażniczą ze Skyrima na silniku Unreal Engine 5 - rezultat jest niesamowity.

Mimo niemal 10 lat na karku The Elder Scrolls V: Skyrim wciąż cieszy się dużą popularnością. Cały czas wychodzą nowe mody, a fani każdego dnia wracają do tego świata – średnia liczba graczy w miesiącu stale oscyluje w granicach 15-20 tys. (i to biorąc pod uwagę jedynie The Elder Scrolls V: Skyrim Special Edition na Steamie). Nie dziwi więc, że fani wciąż tworzą nowe dzieła zainspirowane tą wyjątkową grą. Na YouTube niedawno pojawił się filmik przedstawiający, jak wyglądałaby produkcja, gdyby została stworzona na silniku Unreal Engine 5. Twórca efektownie zaprezentował możliwości silnika, jednocześnie oddając klimat kultowej gry. Zobaczcie sami, jak piękna jest w tym wydaniu zachodnia wieża strażnicza.

Unreal Engine 5 został udostępniony wszystkim chętnym twórcom gier we wczesnym dostępie i już widać, że silnik zapowiada się bardzo dobrze. Technologia jest cały czas rozwijana i dopracowywana przez twórców.

Skyrim na Unreal Engine 5 - efekt zachwyca - ilustracja #1

Gracze z Reddita nie kryją zachwytu. Niektórzy wręcz zakładają, że nawet oficjalna szósta część serii The Elder Scrolls nie będzie wyglądać aż tak dobrze.

Dla pełnego porównania - spójrzcie, jak wygląda ta sama lokacja z oryginalnej wersji gry.

Skyrim na Unreal Engine 5 - efekt zachwyca - ilustracja #2

Nie ma się co oszukiwać – Skyrim po prostu zestarzał się. 10 lat w świecie stałego postępu technologicznego to naprawdę dużo. Takie materiały bardzo podsycają też oczekiwanie na kolejną część kultowej serii. Niestety, może to trochę potrwać, bo gra jest dopiero w fazie projektowania. Jednak spragnionym wizualnych fajerwerków na pomoc przychodzą mody do Skyrima, których jest cała masa. Na przykład niedawno fani zaprojektowali ulepszenie, które upiększa tekstury za pomocą AI.