Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 9 lipca 2021, 12:15

autor: Patryk Łukasz Kubiak

Co obejrzeć na Netflixie, HBO GO i Prime Video w weekend 9-11 lipca 2021 roku

Nadchodzący weekend obfituje w wiele nowości, które będą próbowały przyciągnąć nas do monitorów. Netflix kusi serialami Resident Evil: Wieczny mrok czy Rojst ’97, lecz HBO GO i Amazon Prime Video nie pozostają w tyle. Sprawdźcie sami!

Na weekend synoptycy zapowiadają opady deszczu i intensywne burze. Warto więc wykorzystać ten czas na nadrobienie filmowych i serialowych zaległości albo obejrzenie produkcji, które właśnie mają swoją premierę. Poniższa lista dotyczy weekendu od 9 do 11 lipca 2021 roku i zawiera 5 tytułów, które dopiero co zadebiutowały bądź zadebiutują na Netfliksie, HBO GO i Amazon Prime Video. Sprawdźcie, z czym możecie zaszyć się w pokoju!

Resident Evil: Wieczny mrok – Netflix

 1. Co to: czteroodcinkowy serial oparty na marce popularnych gier wideo z gatunku survival horror
 2. Od kiedy dostępny na platformie: od 8 lipca
 3. Rok premiery: 2021
 1. Resident Evil: Wieczny mrok na Netfliksie

Opowiedziana w Resident Evil: Wiecznym mroku historia rozgrywa się pomiędzy czwartą a piątą częścią serii popularnych gier wideo z gatunku survival horror o tym samym tytule. Bohaterami są dwie postacie znane z Resident Evil 2, czyli Leon F. Kennedy oraz Claire Redfield. Zadaniem Kennedy’ego jest zbadanie incydentu na terenie Białego Domu, a Claire trafia w Penamstanie na ślady przypominające o wydarzeniach z Raccoon City. Na Netfliksie czekają na nas cztery odcinki wykonane w technice CGI, każdy trwający niecałe pół godziny. Producentem tytułu jest Hiroyuki Kobayashi, który w przeszłości pracował zarówno przy filmach, jak i grach z uniwersum. Resident Evil: Wieczny mrok to prawdziwa gratka dla fanów zombie!

Rojst ’97 – Netflix

 1. Co to: kryminał w czasach jednej z największych katastrof polskiej transformacji
 2. Od kiedy dostępny na platformie: od 7 lipca
 3. Rok premiery: 2021
 1. Rojst’97 na Netfliksie

Pierwszy sezon Rojsta to była bardzo udana podróż w przeszłość. Obraz doskonale oddawał klimat minionych lat, a wszystko było okraszone wciągającą historią, w której ludzie toną w nikczemności jak w bagnie. Rojst ’97 te – i wiele innych – rzeczy robi równie dobrze, a sporo rozbudowuje, dokłada domknięcie wątków postaci z poprzedniego sezonu i wprowadza kilku nowych, równie wyrazistych bohaterów. Realia życia po „powodzi tysiąclecia” wyciągają z ludzi to, co w nich najgorsze. Plusem są też zdecydowanie zdjęcia, plenery i scenografie. Niektóre kadry z produkcji wyglądają jak z filmu postapokaliptycznego – w dobrym tego sformułowania znaczeniu. By obejrzeć Rojst ’97, nie trzeba znać pierwowzoru, jednak dla pełnego doświadczenia płynącego z seansu warto sięgnąć po obydwa sezony. Bo tego serialu się właśnie doświadcza.

Ad Astra – HBO GO

 1. Co to: kino drogi z jedną z najsubtelniejszych ról Brada Pitta w karierze
 2. Od kiedy dostępny na platformie: od 11 lipca
 3. Rok premiery: 2019
 1. Ad Astra na HBO GO

Ad Astra to nie jest typowe, efektowne science fiction. Obraz z Bradem Pittem w roli głównej stawia raczej na ciszę, grę emocjami i przemianę postaci. To kino drogi w reżyserii Jamesa Graya, ze zdjęciami, które wykonał Hoyte Van Hoytem, pracujący wcześniej m.in. przy Interstellarze, oraz wyrazistą muzyką skomponowaną przez Maxa Richtera. To połączenie sprawia, że film zdecydowanie wyróżnia się wykonaniem technicznym. Dodając zaś do tego świetną, wyważoną kreację Pitta, otrzymujemy dzieło niemal kompletne. Jeżeli jeszcze nie mieliście okazji, koniecznie obejrzyjcie.

Luksusowe nieruchomości: Sydney – Amazon Prime Video

 1. Co to: rozrywkowy program, w którym możemy śledzić losy trzech agentów, walczących o nieruchomości warte miliony dolarów
 2. Od kiedy dostępny na platformie: od 9 lipca
 3. Rok premiery: 2021
 1. Luksusowe nieruchomości: Sydeny na Amazon Prime Video

Australijski show, w którym widzowie podziwiać mogą kultowe plaże znane z pocztówek oraz piękne, przebogate nieruchomości. Sydney to arena walk pomiędzy agentami, którzy dla swoich wymagających klientów starają się zdobyć warte miliony dolarów domy na jak najkorzystniejszych warunkach. Produkcja Amazona liczy sześć odcinków, a każdy z nich trwa około pięćdziesięciu minut. Na deszczowe, niedzielne popołudnie – jak znalazł!

Sprawdź 30 dni Amazon Prime za darmo, wystarczy zarejestrować się pod tym linkiem. Prime Video nie ma jeszcze oficjalnego wsparcia w Polsce, ale to się zmieni, ponieważ Amazon otworzył polską wersję serwisu. Obecnie wystarczy użyć konta na Amazon UK.

Atypowy: sezon 4 – Netflix

 1. Co to: ostatni sezon opowieści o nastolatku, który w drodze do normalności próbuje pokonać własne ograniczenia
 2. Od kiedy dostępny na platformie: 9 lipca
 3. Rok premiery: 2021
 1. Atypowy na Netfliksie

To już finałowy sezon historii 19-letniego Sama ze spektrum autyzmu, który poszukuje niezależności, uwagi i miłości. Niewiele seriali komediowych otrzymuje od Netfliksa więcej niż trzy sezony, ale Atypowy to produkcja wyjątkowa. Prócz tego, że obraz potrafi wywołać na twarzy uśmiech, jest też piękny dzięki temu, w jaki sposób ukazuje relacje międzyludzkie. Nie można także pominąć jego społecznego wydźwięku i wzrostu świadomości na temat autyzmu wśród tych, którzy serial zdecydują się obejrzeć. Choćby dla tego jednego wyróżnika, warto po tę produkcję sięgnąć.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów, których oferty prezentowane są powyżej. Dołożyliśmy jednak wszelkich starań, żeby wybrać tylko ciekawe promocje – przede wszystkim chcemy publikować najlepsze oferty na sprzęt, gadżety, filmy i gry.

 1. Co obejrzeć na Netfliksie, HBO GO i Prime Video w weekend 2-4 lipca 2021 roku
 2. Strona internetowa Netflixa
 3. Strona internetowa HBO GO
 4. Strona internetowa Amazon Prime Video