Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 listopada 2021, 17:38

autor: Miriam "mokosh" Moszczyńska

Legendarna zbroja dla konia dostępna za darmo w Skyrim Anniversary Edition

W Skyrim: Anniversary Edition nie tylko znajduje się masa modyfikacji i wszystkie oficjalne rozszerzenia – twórcy wzbogacili tytuł także o legendarny kosmetyczny dodatek, który utorował drogę dla mikropłatności w grach.

W SKRÓCIE:
  1. W Skyrim: Anniversary Edition znalazła się jest legendarna złota zbroja dla konia.
  2. Pancerz po raz pierwszy pojawił się w The Elder Scrolls IV: Oblivion, gdzie dostępny był do kupienia za 2,5 dolara.
  3. Obecnie bywa uznawany za początek mikropłatności w grach wideo.

Wczoraj swoją premierę miał Skyrim: Anniversary Edition, który poza wieloma modami i DLC zawiera także legendarną złotą zbroję dla konia. „Legendarną” dlatego, że powszechnie uważa się, że rozpoczęła modę na mikropłatności w grach typu single player.

Wspomniana zbroja zadebiutowała w 2006 roku, jako kosmetyczny dodatek do gry The Elder Scrolls IV: Oblivion, która miała premierę w tym samym roku. O ile sama obecność takiego elementu nie budziła żadnych kontrowersji, graczy rozwścieczył fakt, że aby odblokować złoty pancerz dla wierzchowca, należało zapłacić „raptem” 2,5 dolara.

Jeśli zdecydowaliście się zakupić tegoroczną specjalną edycję Skyrima i zastanawiacie się, jak odblokować legendarną zbroję (tym razem dostępną bez dodatkowych opłat) – już spieszę z pomocą. Pancerz widnieje na liście polecanej zawartości w Klubie twórczości (Creation Club), skąd należy go pobrać. Następnie wystarczy, że ponownie uruchomicie grę i znajdziecie stajnię oraz obecnego tam handlarza, u którego nabędziecie pancerz.

Na koniec należy wspomnieć, że zbroja dla wierzchowca dostępna jest w dwóch wariantach: stalowym i elfim. Oba są w tej samej cenie – 500 septimów. W Skyrim: Anniversary Edition zagracie na konsolach XOne, XSX|S, PS4 i PS5 oraz na PC.