Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 kwietnia 2019, 21:38

Skradanka Project Wight to od teraz Darkborn. Zobacz nowy gameplay

Ekipa z The Outsiders przypomniała o swojej przygodowej grze akcji FPP, w której pokierujemy potworem walczącym o przetrwanie w czasach wikingów. Ta ambitna produkcja znana do tej pory jako Project Wight otrzymała nową nazwę – Darkborn. Opublikowano również 15-minutowy gameplay.

Darkborn pozwoli wcielić się w mroczną istotę. - Skradanka Project Wight to od teraz Darkborn. Zobacz nowy gameplay - wiadomość - 2019-04-03
Darkborn pozwoli wcielić się w mroczną istotę.

The Outsiders to niewielkie studio, za którego sterami stoi David Goldfarb współpracujący wcześniej przy produkcji Battlefield: Bad Company 2 czy Killzone 2. Ekipa pracuje właśnie nad debiutanckim dziełem. Do tej pory przygodowa gra akcji znana jako Project Wight otrzymała nową nazwę. Od teraz znana jest jako Darkborn. Zaprezentowano także 15-minutowy gameplay, który można obejrzeć poniżej.

Produkcja jest opisywana jako klasyczna historia zemsty. Opowieść kręci się wokół tajemniczej istoty, której bliscy zostali zamordowani przez ludzi. W wywiadzie udzielonym dla serwisu IGN Goldfarb stwierdził, że chce, żeby gra odwróciła standardowe role i umożliwiła wcielenie się w prawdziwego potwora.

David Goldfarb przynał także, że inspiracją były dla niego takie produkcje, jak Śródziemie: Cień Mordoru i Shadow of the Colossus, i dywagacje nad przeciwnikami napotykanymi w czasie rozgrywki. „Co by było, gdyby orkowie (z Cienia Mordoru) byli dobrzy? Lub jakie życie prowadziły kolosy (z Shadow of the Colossus), zanim przyszedłeś je zabić?” – wspomina w czasie wywiadu.

Darkborn kłaść ma nacisk na skradanie się, jak i otwartą walkę. Na ten moment nie wiadomo, kiedy produkcja pojawi się na rynku. Zadebiutuje ona na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4 oraz Xbox One.