Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 kwietnia 2020, 16:35

autor: Entelarmer

Wstrzymano prace nad skradanką Darkborn

Studio The Outsiders poinformowało o wstrzymaniu produkcji Darkborn (wcześniej Project Wight). Intrygująca skradanka z potworem w roli głównej może powrócić w przyszłości, ale wcześniej twórcy zaprezentują nowy projekt.

Rok temu mogliśmy obejrzeć pokaz rozgrywki Darkborn, debiutanckiego projektu studia The Outsiders. Niestety, dziś zespół ogłosił wstrzymanie prac nad grą, którą do 2 kwietnia 2019 roku znaliśmy jako Project Wight. Informację przekazano we wpisie na Twitterze, bez podania żadnego powodu.

Nie mamy żadnych wskazówek co do przyczyny podjęcia takiej decyzji. Można by zgadywać, że trwająca epidemia koronawirusa utrudniła pracę także The Outsiders. Sęk w tym, że w ogłoszeniu studio wspomina o nowym projekcie, który ma zostać ujawniony wkrótce. Niewykluczone, że zaważyła tu inna kwestia. W lipcu 2019 roku The Outsiders rozstało się z Private Division (via GamesIndustry.biz) i nic nie wskazuje, by studiu udało się znaleźć kolejnego wydawcę. Możliwe też, że problemem okazało się samo Darkborn, aczkolwiek ekipa nie wyklucza powrotu do niego w przyszłości. Innymi słowy, jest szansa, że jeszcze będziemy mieli okazję wcielić się w mordującego wikingów potwora. Na razie pozostaje czekać na kolejne informacje od twórców.

Wstrzymano prace nad skradanką Darkborn - ilustracja #1
Kiedy dowiadujesz się o anulowaniu swojej gry…