Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 września 2021, 10:43

autor: GRG

Skasowany Spider-Man 4 na nowym gameplayu

W sieci pojawił się wczesny gameplay skasowanej gry Spider-Man 4 od Radical Entertainment, na bazie której powstał Prototype 2 z 2012 roku.

Serwis Obscure Gamers opublikował osiemnastominutowe nagranie prezentujące anulowaną grę Spider-Man 4 autorstwa studia Radical Entertainment. Jej produkcja rozpoczęła się w 2008 roku i była powiązana z powstającym równolegle filmem pod tym samym tytułem w reżyserii Sama Raimiego. Ostatecznie decyzją Sony Pictures obraz został skasowany, a w jego miejsce powstał Niesamowity Spider-Man, wyreżyserowany przez Marca Webba.

Filmik przedstawia sceny z wczesnej wersji powstającej na konsolę Xbox 360 (twórcy zdążyli przygotować jedynie około 15% gry, czyli cztery misje). Dodatkowo tytuł miał ukazać się na PC, PlayStation 3, Nintendo Wii i DS. Produkcją na platformy Nintendo miały zająć się odpowiednio: Eurocom i Vicarious Visions.

Co ciekawe, gra była tworzona z wykorzystaniem silnika i zasobów (zwłaszcza mapy Nowego Jorku) innej gry studia Radical Entertainment, czyli Prototype z 2009 roku. Koniec końców gra Spider-Man 4 nie została ukończona, ale na jej bazie powstał Prototype 2 z 2012 roku. Wersja na Wii była projektem tworzonym na autorskim silniku EngineX, a sama fabuła miała być liniowa. Nagranie z tej wersji, opublikowane w 2020 roku, możecie zobaczyć tutaj.

Skasowany Spider-Man 4 na nowym gameplayu - ilustracja #1

Od tamtego czasu w sieci pojawiły się różne grafiki koncepcyjne i obrazki z gry, publikowane przez osoby pracujące przy anulowanej produkcji. Znajdziecie je tutaj.