Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 lipca 2014, 19:03

autor: Góral

Sid Meier's Civilization: Beyond Earth ukaże się 24 października

Sid Meier's Civilization: Beyond Earth, jedna z najbardziej wyczekiwanych gier strategicznych, ukaże się na komputerach PC 24 października - poinformowała firma 2K Games. Przy okazji opublikowano nowe nagrania wideo, w tym jedno prezentujące rozgrywkę.

Firma 2K Games, wydawca gry strategicznej Sid Meier's Civilization: Beyond Earth, ujawniła datę premiery nowej produkcji studia Firaxis Games. Tytuł ukaże się na całym świecie 24 października bieżącego roku, wyłącznie na komputerach PC. Jednocześnie opublikowano dwa nowe materiały wideo. Na jednym z nich, zamieszczonym powyżej, możemy obejrzeć kilkuminutowy fragment rozgrywki. Z kolei na drugim, znajdującym się poniżej, deweloperzy opowiadają o szykowanej przez siebie produkcji. Warto również wspomnieć, że osoby, które zamówią Sid Meier's Civilization: Beyond Earth przed premierą, otrzymają za darmo Exoplanets Map Pack, czyli zestaw następujących planet: Kepler 186f, Rigil Khantoris Bb, Tau Ceti d, Mu Arae f, 82 Eridani e, Eta Vulpeculae b.

Sid Meier's Civilization: Beyond Earth będzie duchowym spadkobiercą kultowego Alpha Centauri z 1999 roku. Akcja produkcji rozpocznie się około 2265 roku, a gracz wcieli się w dowódcę wyprawy, która wyrusza na obcą planetę z misją jej zbadania i zasiedlenia. Tytuł wykorzystywać ma mechanizmy zastosowane w grze Sid Meier's Civilization V, przy czym spore zmiany zostaną wprowadzone w systemie odkrywania nowych technologii.

Seria Sid Meier's Civilization to jedna z najważniejszych marek wśród gier strategicznych. Pierwsza odsłona cyklu ukazała się w 1991 roku, by w kolejnych latach doczekać się kilku pełnoprawnych odsłon i spin-offów. Jeden z nich, Civilization Revolution 2, ukazał się wczoraj na urządzeniach mobilnych (iOS).

Ostatnia aktualizacja: 2014-07-03

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.