Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 sierpnia 2015, 10:24

autor: Góral

Shiness: The Lightning Kingdom - Focus Home Interactive wyda kreskówkowe karate RPG

Firma Focus Home Interactive poinformowała, że wyda sfinansowane w 2014 roku na Kickstarterze RPG akcji Shiness: The Lightning Kingdom. Tytuł zmierza w kierunku konsol Xbox One, PlayStation 4 i komputerów PC, a dziś możemy obejrzeć nowy zwiastun z fragmentami rozgrywki.

W 2014 roku na Kickstarterze uzbierano blisko 140 tysięcy dolarów na niezależną grę RPG Shiness: The Lightning Kingdom na konsole Xbox One, PlayStation 4 oraz komputery osobiste. W międzyczasie okazało się, że projektem zainteresowała się francuska firma Focus Home Interactive (wydawca m.in. Styx: Master of Shadows, Bound by Flame, Of Orcs and Men czy też nadchodzącego Space Hulk: Deathwing), która postanowiła pomóc swoim rodakom ze studia Enigami i wypuścić tytuł w przyszłym roku. Przy okazji doczekaliśmy się nowego zwiastuna (materiał powyżej) opublikowanego podczas targów gamescom 2015. Projekt prezentuje się na nim bardzo intrygująco, ale zapewne większość z Was nie słyszała jeszcze o nim, więc śpieszymy z wyjaśnieniami.

Shiness: The Lightning Kingdom to kreskówkowa gra RPG. - Shiness: The Lightning Kingdom - Focus Home Interactive wyda kreskówkowe karate RPG - wiadomość - 2015-08-06
Shiness: The Lightning Kingdom to kreskówkowa gra RPG.
Shiness: The Lightning Kingdom w skrócie:
  • Gatunek: RPG akcji
  • Deweloper: Enigami
  • Wydawca: Focus Home Interactive
  • Platformy sprzętowe: PC, PS4, XOne
  • Data premiery: 2016 rok

Akcja Shiness rozgrywać ma się w świecie pełnym unoszących się wysp. Na jedną z nich (Adorn), w dodatku bardzo niebezpieczną, przez przypadek trafiają bohaterowie produkcji Chado i Poky. Wezmą tam udział w epickiej przygodzie.

Sam świat produkcji skrywa głębszą historię. Dawno temu była to bowiem planeta o nazwie Mahera, którą zamieszkiwali przedstawiciele różnych gatunków. Wszyscy żyli w zgodzie połączeni duchową energią Shi. Z czasem cywilizacje rozkwitły i zwiększyły swoje potrzeby, co finalnie doprowadziło do zminimalizowania działania Shi, straszliwej wojny i rozbicia świata na kawałki. Od tamtej pory wszystkie rasy żyją samodzielnie, mieszkając na osobnych, unoszących się w powietrzu wyspach.

Historia to oczywiście jedno, a gameplay to drugie. Produkcja należeć ma do gatunku RPG akcji. Podczas przygody trafimy do różnych, mocno odmiennych krain, gdzie będziemy wykonywać zadania główne i poboczne, rozwiązywać zagadki i nie tylko. Walka odbywać ma się natomiast w czasie rzeczywistym, a podczas starć wykorzystamy magię oraz sztuki walki.

W trakcie potyczek przeniesiemy się (eksploracja ma płynnie przechodzić w walkę) na niewielkie areny, na których będziemy okładać się z przeciwnikami. Co ciekawe, pojedynki rozgrywane mają być w formacie 1 na 1, a nasi towarzysze nie będą mogli wejść na arenę, ale nie oznacza to, że nie wspomogą nas w żaden sposób, gdyż zaatakują wroga z dystansu, rzucając np. jakiś czar. Oczywiście to samo mogą robić wrogowie, więc trzeba będzie uważać.

Walka w Shiness: The Lightning Kingdom przypominać będzie normalne bijatyki. - Shiness: The Lightning Kingdom - Focus Home Interactive wyda kreskówkowe karate RPG - wiadomość - 2015-08-06
Walka w Shiness: The Lightning Kingdom przypominać będzie normalne bijatyki.

Oprócz walki musimy przygotować się na rozmaite zadania, które będziemy wykonywać w dowolny sposób. Np. by zdobyć przedmiot znajdujący się w jaskini chronionej przez oprychów, wkroczymy tam i wybijemy wszystkich w pień, zakradniemy się po cichu i zwiniemy fanty zanim którykolwiek ze strażników nas spostrzeże, albo po prostu rozpoczniemy negocjacje z przywódcą bandy.

Oczywiście, jak to w grze RPG, nie zabraknie systemu rozwoju postaci, więc podczas zabawy nauczymy się nowych technik walki i zdobędziemy lepsze wyposażenie. Wszystko to uzupełniać ma kreskówkowa oprawa graficzna stworzona przy użyciu technologii Unreal Engine.

Krótko pisząc, jak na stosunkowo niewielki projekt, Shiness: The Lightning Kingdom zapowiada się niezwykle okazale. Premiera odbędzie się w przyszłym roku.