Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 lutego 2019, 11:20

autor: AlexB

Scalenie konta w końcu dostępne w Fortnite

W grze Fortnite w końcu zadebiutowała opcja scalania kont. Jeśli posiadaliśmy profile w sieciowej produkcji studia Epic Games na PlayStation 4 oraz Xboksie One bądź Switchu, możemy je połączyć i określić, który jest główny. Transfer potrwa dwa tygodnie.

Jak zapewne pamiętacie, we wrześniu ubiegłego roku zakończyła się długa saga o niechęci Sony do cross-playu w Fortnite. Zalany falą krytyki japoński gigant w końcu ugiął się i pozwolił na międzyplatformową zabawę w szalenie popularnej sieciowej produkcji studia Epic Games posiadaczom konsol PlayStation 4. Od tamtej pory mogą się oni logować na swoje konto na dowolnym urządzeniu. Problem tylko w tym, że jeśli już wcześniej próbowali bawić się na PS4 i np. Xboksie One, to zostali z dwoma profilami. Na szczęście, teraz mogą zmienić ten stan rzeczy. Z drobnymi trudnościami, ale w końcu w Fortnite zadebiutowała opcja scalania kont. Aby z niej skorzystać, trzeba najpierw spełnić kilka warunków. Jakich?

  1. Scalenie konta w Fortnite
Nie było to łatwe, lecz funkcja scalenia konta w Fortnite w końcu jest dostępna. - Scalenie konta w końcu dostępne w Fortnite - wiadomość - 2019-02-08
Nie było to łatwe, lecz funkcja scalenia konta w Fortnite w końcu jest dostępna.

Przede wszystkim, aby już teraz scalić swoje konta w Fortnite, trzeba posiadać jedno na PlayStation 4 oraz drugie podpięte do Xboksa One bądź Nintendo Switch – w obu przypadkach muszą być one zarejestrowane przed 28 września 2018 roku. Ponadto żadne z nich nie może być wyłączone ani wykluczone z gry. Następnie musimy wybrać nasz profil główny, na który od tej pory będziemy się logować na wszystkich urządzeniach, i poboczny, przeznaczony do wyłączenia. W dalszej kolejności należy odczekać dwa tygodnie i voila – przedmioty oraz V-dolce, a także lamy, obrońcy, bohaterowie, schematy, ocaleńcy, doświadczenie i materiały do profitów w Ratowaniu Świata z konta drugorzędnego zostaną przeniesione na podstawowe. Uwaga! Scalenie nie obejmuje innych fantów, na przykład tych z Unreal Marketplace, wysp trybu kreatywnego, poziomu profilu oraz postępów we wspomnianym trybie kooperacyjnym.

Jak zatem widać, proces scalania kont w Fortnite nie jest jakoś specjalnie skomplikowany, lecz na jego zakończenie trzeba trochę poczekać. Dla wielu jest to jednak ogromne ułatwienie. Wszak większość ciężko wypracowanych postępów w końcu można zebrać w jednym miejscu.

  1. Oficjalna strona gry Fortnite
  2. Fortnite: Battle Royale – poradnik do gry