Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 marca 2014, 14:05

autor: Sarge

Satellite Reign - spadkobierca Syndicate Wars na filmie z rozgrywki

Na oficjalnej stronie internetowej gry Satellite Reign pojawił się materiał wideo przedstawiający rozgrywkę w tej produkcji. Jest ona często określana mianem spadkobiercy Syndicate Wars, bo pracuje nad nią m.in. współtwórca tej części serii Syndicate.

Zespół 5 Lives Studios udostępnił materiał wideo przedstawiający rozgrywkę w wersji pre-alfa gry Satellite Reign. Film trwa niecałe 2 minuty, ale pozwala na własne oczy zobaczyć, jak produkcja prezentuje się w ruchu. Trzeba przyznać, że gra klimatem mocno przypomina serię Syndicate. To zresztą wcale nie dziwi, bo w pracach bierze udział Mike Diskett, odpowiedzialny m.in. za Syndicate Wars i inne produkcje legendarnej firmy Bullfrog. Twórcy z zespołu 5 Lives Studios ujawnili, że widoczny w tej wiadomości materiał wideo został nagrany w rozdzielczości 1080p i 60 klatkach na sekundę przy użyciu programu Fraps, na pececie wyposażonym w procesor Intel Core i5 drugiej generacji oraz kartę graficzną ATI Radeon 5970.

Satellite Reign powstaje dzięki udanej zbiórce pieniędzy w serwisie Kickstarter. Deweloper zgromadził ponad 461 tysięcy funtów, choć potrzebował „tylko” 350 tysięcy funtów. Dość znaczne przekroczenie wymaganego progu sprawiło, że zespół został zasilony o Russella Shawa, brytyjskiego kompozytora biorącego udział w tworzeniu takich tytułów jak Syndicate, Syndicate Wars, Dungeon Keeper, czy Populous. Oprócz tego studio może sobie dodatkowo pozwolić na lokalizacje w sześciu kolejnych językach (niestety, nie ma wśród nich polskiego) oraz dodanie zniszczalnego otoczenia.

Satellite Reign to duchowy spadkobierca Syndicate Wars. Jest to cyberpunkowa strategia czasu rzeczywistego na PC, w której dowodzimy czterema agentami działającymi w dużym, otwartym świecie. Deweloper chce oddać graczom pełną swobodę działania i podejmowania decyzji. Jednocześnie należy pamiętać, że przeprowadzane akcje będą niosły za sobą określone konsekwencje. Gra będzie działać na silniku Unity.