Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 marca 2014, 14:05

autor: Sarge

Satellite Reign - spadkobierca Syndicate Wars na filmie z rozgrywki

Na oficjalnej stronie internetowej gry Satellite Reign pojawił się materiał wideo przedstawiający rozgrywkę w tej produkcji. Jest ona często określana mianem spadkobiercy Syndicate Wars, bo pracuje nad nią m.in. współtwórca tej części serii Syndicate.

Zespół 5 Lives Studios udostępnił materiał wideo przedstawiający rozgrywkę w wersji pre-alfa gry Satellite Reign. Film trwa niecałe 2 minuty, ale pozwala na własne oczy zobaczyć, jak produkcja prezentuje się w ruchu. Trzeba przyznać, że gra klimatem mocno przypomina serię Syndicate. To zresztą wcale nie dziwi, bo w pracach bierze udział Mike Diskett, odpowiedzialny m.in. za Syndicate Wars i inne produkcje legendarnej firmy Bullfrog. Twórcy z zespołu 5 Lives Studios ujawnili, że widoczny w tej wiadomości materiał wideo został nagrany w rozdzielczości 1080p i 60 klatkach na sekundę przy użyciu programu Fraps, na pececie wyposażonym w procesor Intel Core i5 drugiej generacji oraz kartę graficzną ATI Radeon 5970.

Satellite Reign powstaje dzięki udanej zbiórce pieniędzy w serwisie Kickstarter. Deweloper zgromadził ponad 461 tysięcy funtów, choć potrzebował „tylko” 350 tysięcy funtów. Dość znaczne przekroczenie wymaganego progu sprawiło, że zespół został zasilony o Russella Shawa, brytyjskiego kompozytora biorącego udział w tworzeniu takich tytułów jak Syndicate, Syndicate Wars, Dungeon Keeper, czy Populous. Oprócz tego studio może sobie dodatkowo pozwolić na lokalizacje w sześciu kolejnych językach (niestety, nie ma wśród nich polskiego) oraz dodanie zniszczalnego otoczenia.

Satellite Reign to duchowy spadkobierca Syndicate Wars. Jest to cyberpunkowa strategia czasu rzeczywistego na PC, w której dowodzimy czterema agentami działającymi w dużym, otwartym świecie. Deweloper chce oddać graczom pełną swobodę działania i podejmowania decyzji. Jednocześnie należy pamiętać, że przeprowadzane akcje będą niosły za sobą określone konsekwencje. Gra będzie działać na silniku Unity.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.