Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 18 kwietnia 2020, 09:00

San Diego Comic-Con 2020 odwołane

San Diego Comic-Con 2020 stało się kolejną imprezą, która została odwołana z powodu koronawirusa. Konwent dołączył tym samym do takich wydarzeń jak E3, GDC czy QuakeCon.

San Diego Comic-Con 2020 odwołane - ilustracja #1
W tym roku hale i korytarze San Diego Convention Center będą puste.

Z powodu koronawirusa odwoływane są kolejne imprezy. Najnowszą, którą spotkał ten los, jest konwent San Diego Comic-Con 2020, zaplanowany na dni 23-26 czerwca. Osoby z biletami będą mogły odzyskać wpłacone pieniądze lub zmienić rezerwację na przyszłoroczną edycję, która na razie ma się odbyć zgodnie z planem.

Impreza była organizowana nieprzerwanie od 1970 roku i SDCC 2020 jest pierwszą edycją, która się nie odbędzie. To wielka strata dla fanów popkultury, zwłaszcza komiksów i ich adaptacji, gdyż podczas konwentu tradycyjnie odbywało się wiele paneli, podczas których ujawniano nowe informacje i materiały związane np. z filmami oraz serialami osadzonymi w uniwersach Marvela czy DC.

Przypomnijmy, że poza San Diego Comic-Con 2020 odwołano już w tym roku takie imprezy, jak E3, GDC czy QuakeCon. Inne, w tym Digital Dragons, Pyrkon czy GRYOflline, zostały przełożone na później. Pewnym pocieszeniem mogą być plany zorganizowania cyfrowych prezentacji, takich jak Summer of Gaming czy Steam Game Festival: Summer Edition. Taką formę ma mieć również tegoroczny gamescom.

  1. San Diego Comic-Con – strona oficjalna imprezy

Przykładowe panele z zeszłorocznego SDCC