Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 lipca 2020, 09:49

autor: Czaruś

Samochód z gry Cyberpunk 2077 zrobiony z LEGO do wykonania samodzielnie

Wielu fanów czeka z niecierpliwością na grę Cyberpunk 2077. Część z nich postanowiła umilić sobie ten czas kreatywnym zajęciem. W ten oto sposób z klocków LEGO powstał model samochodu Quadra Turbo R.

Quadra Turbo R zdaje się być jednym z bardziej ikonicznych samochodów pojawiających się w grze Cyberpunk 2077 oraz na materiałach promocyjnych. Najwidoczniej tego samego zdania był twórca z portalu Rebrickable o nicku yeeecai, który postanowił odwzorować pojazd z klocków LEGO.

Samochód z gry Cyberpunk 2077 zrobiony z LEGO do wykonania samodzielnie - ilustracja #1
Tak na materiałach promocyjnych prezentuje się rzeczone auto. Źródło: CD Projekt Red.

Yeeecai stworzył MOC (skrót od My Own Creation), czyli autorski projekt z klocków LEGO. Do jego skonstruowania potrzeba 811 elementów. Nie jest to jedynie sam szkielet, autor pokusił się również o wymodelowanie środka auta, a przednie koła samochodu są ruchome. Pojazd po złożeniu ma wymiary 31,8/14,4/7,7 cm.

Samochód z gry Cyberpunk 2077 zrobiony z LEGO do wykonania samodzielnie - ilustracja #2
Stworzony przez yeecai model prezentuje się okazale. Źródło: Rebrickable

Jeżeli ktoś chce samemu wykonać Quadrę Turbo R, to twórca udostępnia instrukcję krok po kroku. Koszt poradnika to 8,99 dolarów, czyli około 35 złotych. Oczywiście należy posiadać również odpowiednie klocki, a te nie są tanie. Listę z potrzebnymi częściami można zobaczyć na Rebrickable. Portal podaje, że zakup poszczególnych elementów specjalnie w celu stworzenia tego projektu może wynieść ponad 455 zł (kwota oszacowana na bazie ceny 98% niezbędnych klocków).