Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 września 2022, 18:01

autor: Zuzanna "ZuzoliK" Domeradzka

Uroczy tytuł startowy PS5 już z praktycznie pewną konwersją na PC

Wygląda na to, że kolejny tytuł ekskluzywny Sony, Sackboy: Wielka przygoda, rzeczywiście trafi niedługo na PC-ty. Co więcej, może to nastąpić lada moment.

Źródło: Sony

Pierwszy raz o pogłoskach związanych z portowaniem na PC-ty gry Sackboy: Wielka przygoda, czyli spin-offu serii LittleBigPlanet, było głośno we wrześniu zeszłego roku. Wtedy nastąpił wyciek rzekomo nadchodzących gier z bazy danych GeForce Now. Później Sackboy znalazł się w bazie danych Steama, chociaż wpis został szybko usunięty. Teraz jednak zdaje się, że wszystkie te przecieki rzeczywiście wskazywały na rychłą premierę konwersji tytułu. Właśnie pojawiła się nowa poszlaka.

Gra opatrzona kodową nazwą Steel PC otrzymała niedawno we wpisie na SteamDB swoją ikonę. Jest nią uśmiechnięty Sackboy, który to został wycięty z oficjalnej okładki Sackboya: Wielkiej przygody. Potwierdza to więc niejako nadejście tego tytułu na Steama (chociaż będzie on też pewnie dostępny w Epic Games Store, podobnie jak Uncharted: Kolekcja Dziedzictwo złodziei).

Uroczy tytuł startowy PS5 już z praktycznie pewną konwersją na PC - ilustracja #1
Ikona gry Sackboy: Wielka przygoda, która wyciekła w bazie danych Steama. Źródło: Video Games Chronicle.

Na bliską premierę portu Sackboya: Wielkiej przygody mogą wskazywać również dodane w bazie danych Steama języki dostępne w grze (których swoją drogą ma być aż 29). Zazwyczaj takie informacje wrzuca się pod koniec prac nad danym tytułem, więc możliwe, że port ujrzy światło dzienne jeszcze w tym roku – lub na początku kolejnego.

Według przecieków Sackboy: Wielka przygoda na PC zaoferuje ray tracing oraz wsparcie dla DLSS i okluzji otoczenia. Jak będzie w rzeczywistości, prawdopodobnie dowiemy się już niedługo.

  1. Sackboy: Wielka przygoda – strona w sklepie PlayStation
  2. Oficjalna strona marki PlayStation
E3 2021