Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 grudnia 2023, 16:27

Rusza plebiscyt na najlepszą Grę Roku 2023

Grudzień – oprócz końca roku i Świąt – oznacza oczywiście start naszego plebiscytu na Grę Roku. W tym roku oprócz najlepszej gry roku oraz najbardziej oczekiwanego tytułu wskażecie również Najlepszą polską grę 2023 oraz Najbardziej oczekiwaną polską grę 2024.

Źródło fot. Remedy Entertainment / Larian Studios / GRYOnline.pl.
i

Wystartował nasz plebiscyt na Grę Roku 2023. W tym roku, obok tradycyjnych kategorii Gry Roku 2023 oraz Najbardziej oczekiwanej gry 2024, zagłosujecie w dwóch nowych: Najlepsza polska gra 2023 oraz Najbardziej oczekiwana polska gra 2024.

Jak co roku, w przypadku kategorii Gra Roku 2023, która budzi najwięcej emocji, wybierzecie najlepszą Waszym zdaniem produkcję. Sami jesteśmy ciekawi, czy gust naszych czytelników będzie się różnił od wyborów dokonanych w przypadku innych znanych nagród. Pamiętajcie, że macie aż trzy głosy (przy czym pierwszy ma największą siłę punktową). Swoje wybory możecie dowolnie modyfikować aż do czasu zamknięcia głosowania, które przewidujemy na 8 stycznia 2024.

W kategorii Najbardziej oczekiwanej gry 2024 musicie oprzeć się na swoich marzeniach i talencie do przewidywania przyszłości. Staraliśmy się umieścić na tej liscie takie produkcje, które mają szansę rzeczywiście ukazać się w przyszłym roku. Są tu również gry, w które możemy już zagrać, bo wydawca udostępnił je w early accessie, ale według planów pełna wersja ma ukazać się w roku następnym.

W końcu dwie nowe kategorie – Polska gra roku 2023 oraz Najbardziej oczekiwana polska gra roku 2024. W nich będziecie mogli wybrać najlepsze, najwybitniejsze, najfajniejsze albo najbardziej polskie produkcje. Ale uwaga: w przypadku tych kategorii zdecydowanie poluzowaliśmy nasze kryteria, stąd obok hitów i gier dużych wydawców znajdziecie ciekawostki lub gry absolutnie niszowe. To nasze polskie produkcje, nasze polskie podwórko i mam nadzieję, że będzie Was bawić (i dziwić) samo przeglądanie tych kategorii, bo można się tam natknąć na naprawdę ciekawe projekty.

Głosowanie przebiega tak, jak w poprzednich latach. Na każdą kategorię macie po trzy głosy, przy czym głos pierwszy ma największą siłę rażenia, a głos trzeci najmniejszą. Nie musicie głosować we wszystkich kategoriach, ale musicie być zalogowani, aby wybrać swoje gry.

Głosowanie zamykamy 8 stycznia 2024 roku, a wyniki poznacie 12 stycznia. Planujemy Wam o plebiscycie regularnie przypominać. A teraz zapraszam już do głosowania, bo wybór może wcale nie być taki prosty.

Sponsorem gry roku jest Fundacja Esports World Cup.

  1. Plebiscyt Gra Roku 2023
  2. Kategoria Najbardziej oczekiwana gra 2024
  3. Polska gra roku 2023
  4. Najbardziej oczekiwana polska gra 2024

Maciej Pawlikowski

Maciej Pawlikowski

Redaktor naczelny GRYOnline.pl, związany z serwisem od końca 2016 roku. Początkowo pracował w dziale poradników, a później mu szefował, z czasem został redaktorem prowadzącym Gamepressure, anglojęzycznego projektu adresowanego na Zachód, aby w końcu objąć sprawowaną obecnie funkcję. W przeszłości recenzent i krytyk literacki, publikował prace o literaturze, kulturze, a nawet teatrze w wielu humanistycznych pismach oraz portalach, m.in. Miesięczniku Znak czy Popmodernie. Studiował krytykę literacką i literaturę na Uniwersytecie Jagiellońskim. Lubi stare gry, city-buildery i RPG-i, w tym również japońskie. Wydaje ogromne pieniądze na części do komputera. Poza pracą oraz grami trenuje tenisa i okazyjnie pełni funkcję wolontariusza Pokojowego Patrolu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

więcej